• In English
 • У МОН відбулося засідання Колегії в оновленому складі
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 13:56

  Під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулося перше засідання Колегії Міністерства освіти і науки в оновленому складі.

  Під час засідання колегії в. о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Казимир Левківський поінформував, що кожного року вищі навчальні заклади подають до Міністерства освіти і науки підручники, які успішно пройшли апробацію та активно використовуються у навчальному процесі, на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки. Так, у 2014 році подано 17 робіт. За словами Казимира Левківського, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти організовано громадське обговорення підручників, поданих на здобуття Державної премії, визначено інтенсивність їх використання у навчально-виховному процесі, отримано експертні висновки відповідних комісій Науково-методичної ради з питань освіти. За результатами процедури відбору створено рейтинг підручників, який представлено на розгляд Колегії.

  Під час обговорення питання щодо висунення підручників на здобуття Державної премії України Міністр освіти і науки Сергій Квіт зауважив, що необхідно переглянути критерії та процедуру їх відбору. Зокрема, він доручив Інституту інноваційних технологій та змісту освіти вже найближчим часом доопрацювати критерії до підручників вищої школи.

  За словами Міністра, процедура відбору підручників виявила низку недоліків. «Надалі ми будемо переглядати, які підручники потрібні для вищої школи і у який спосіб вони будуть виноситися на розгляд», - зазначив Сергій Квіт.

  Міністр підтримав думку більшості членів Колегії щодо необхідності існування Державної премії як вмотивованості наукових колективів до творення підручників і поваги до роботи вищих навчальних закладів.

  За результатами голосування Колегія висунула на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2014 року 3 роботи.

  На завершення засідання Сергій Квіт закликав членів Колегії у новому складі до активної співпраці та запропонував взяти участь у всеукраїнському заході для широкого обговорення нової концепції закону «Про освіту», який орієнтовно відбудеться наприкінці травня - початку літа.

  Нагадаємо, що згідно наказу МОН від 16.04.2014 р. №459 до нового складу колегії Міністерства освіти і науки увійшли представники громадських об’єднань, студентських організацій, соціологічних інституцій, журналістів, батьківських комітетів.