• In English
 • За призваними на збори військовозобов’язаними та резервістами зберігається середня зарплата
  опубліковано 29 квітня 2014 року о 18:04

  Відповідно до Закону України, за призваними на збори військовозобов’язаними та резервістами зберігається середня зарплата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

  Департамент фінансів Міністерства оборони України інформує.

  1. Щодо грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2014 року №111 “Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”, військовослужбовцям, призваним під час мобілізації, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

  Цим військовослужбовцям щомісячне грошове забезпечення виплачується за місцем перебування у списках особового складу військових частин, до яких вони призначені:

  - з дня зарахування до списків особового складу та до дня вступу до виконання обов’язків за посадою, на яку вони призначені, - оклад за військовим званням, посадовий оклад (офіцерам: мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою “командир взводу” /750 грн./; особам рядового, сержантського та старшинського складу: мінімальний посадовий оклад за І тарифним розрядом /450 грн./), надбавка за вислугу років;

  - з дня вступу до виконання обов’язків за посадою - оклад за військовим званням, посадовий оклад за займаною посадою, надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія, щомісячна додаткова грошова винагорода.

  Приклад. Мінімальне місячне грошове забезпечення рядового з усіма виплатами становить 2 340 грн. Командир взводу (лейтенант) отримує 3 800 грн., командир батальйону (підполковник) – 5 660 грн.

  Конкретний розмір грошового забезпечення призовника залежить від займаної посади, військового звання, вислуги років, виконуваних обов’язків.

  2. Щодо грошового забезпечення військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні збори.

  2.1. Відповідно до частини 11 статті 29 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, за призваними на збори військовозобов’язаними (на весь період зборів) та резервістами (на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві) зберігається середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 №1644 “Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів”, витрати на виплату середньої заробітної плати зазначеним підприємствам відшкодовуються Міністерством оборони.

  Відповідно до частини 15 статті 29 зазначеного Закону України, військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють (на весь період зборів), та резервістам з числа непрацюючих (на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві) виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати (на цей час 1 218 грн.).

  2.2. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 №1644, військовозобов’язаним та резервістам, призваним на збори, за кожний день перебування на зборах виплачуються добові у відсотках добових у разі службового відрядження залежно від військових звань (від 6 до 15 грн.).