• In English
  • Голова ДСНС окреслив основні напрямки діяльності рятувальників під координацією Міністра внутрішніх справ
    опубліковано 29 квітня 2014 року о 15:46

    29 квітня у Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбувся брифінг Голови ДСНС України Сергія Бочковського, який був призначений на вищезазначену посаду розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 412-р. У своєму виступі Голова детально зупинився на питанні спрямування та координації діяльності ДСНС України. Зокрема, Сергій Бочковський зазначив, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій є центральним органом виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню та ліквідації. Голова ДСНС України зауважив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2014 року № 120, діяльність ДСНС України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ.

    «Спрямування та координація діяльності ДСНС України через Міністра внутрішніх справ є першим кроком на шляху до європейської інтеграції держави та забезпечує більш ефективну реалізацію основних завдань, які покладені на ДСНС України та МВС України. Відтепер ці відомства спільно реалізовують державну політику у сфері захисту громадян та інтересів суспільства. Це міжнародна практика, яка полягає у тому, що у переважній більшості європейських країн, таких як Польща, Німеччина, Італія, діяльність оперативно-рятувальних підрозділів координується міністерствами внутрішніх справ. Нині нашою головною метою є вдосконалення діяльності підрозділів ДСНС України, оснащення рятувальників сучасними технічними засобами та налагодження тісної взаємодії з органами місцевої влади у процесі забезпечення  цивільного захисту населення», - сказав Сергій Бочковський.

    Голова ДСНС України зазначив, що рятувальники готові реагувати на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, рятувати людей у разі виникнення загрози їх життю, гасити пожежі та надавати допомогу в ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха. Сергій Бочковський переконаний, що діяльність оперативно-рятувальних підрозділів та активізація сил і засобів ДСНС України забезпечить мінімізацію наслідків можливого виникнення надзвичайних ситуацій та сприятиме стабілізації ситуації як на сході країни, так і в цілому в державі.