• In English
 • Тваринництво та молочна галузь залишається у фокусі особливої уваги Уряду, - Ігор Швайка
  опубліковано 29 квітня 2014 року о 10:14

  Підтримка галузі тваринництва та молочної галузі як стратегічно важливих галузей залишається у фокусі особливої уваги Уряду України. Головним завданням у цьому контексті є збереження і примноження позитивних тенденцій у виробництві, а також забезпечення повноцінного виходу вітчизняної тваринницької продукції на міжнародні ринки. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час відвідання молочно-виробничого комплексу «Катеринославський» та ТОВ «М'ясокомбінат Ювілейний» в рамках робочої поїздки до Дніпропетровської області.

  Під час ознайомлення з виробничим процесом на молочному комплексі міністр відмітив, що за рахунок покращення технологій виробництва молока та якісних показників стада молочних корів по Україні у сільськогосподарських підприємствах за 3 місяці поточного року спостерігається збільшення продуктивності корів на 7,5%. Він також відмітив, що по Дніпропетровській області цей показник збільшився на 9,4%.

  Спілкуючись з колективами підприємств, Ігор Швайка наголосив: «Подальший поступ галузі тваринництва ми вбачаємо через розвиток конкуренції між індустріальним виробництвом (великі комплекси) та кластерами сімейних ферм. Для цього необхідно завершити гармонізацію законодавства в частині безпечності та якості продукції, інтегрувати малі та середні господарства в організований ринок. За таких умов для українських тваринників відкриваються значні можливості експорту продукції».

  Щодо молочної галузі, то Ігор Швайка зазначив, що окрім економічної важливості вона несе в собі потужний соціальний ефект, адже великі обсяги молочної продукції виробляються саме у господарствах населення. «Мінагрополітики уважно стежить за усіма тенденціями ринку молока в Україні. Уряд  не стоятиме осторонь, а буде здійснювати відповідні заходи для вирішення проблем із ціновою ситуацією на молочному ринку».

  Також міністр підкреслив, що, не дивлячись на дефіцит бюджетних коштів, тваринницька галузь залишається серед пріоритетів державної підтримки та поінформував, що держбюджетом України на 2014 рік за програмоюДержавна підтримка галузі тваринництвапередбачено 888 млн. гривень.

  Довідково

  Станом на 01.04.2014 в Україні спостерігається позитивна динаміка розвитку галузі тваринництва, а саме: реалізація на забій худоби та птиці збільшена – на 8%, виробництво молока – на 2,1%, яєцьна 6,4%.