• In English
 • Сільські та селищні голови Луганщини створили Раду для збору пропозицій з розширення повноважень на місцях
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 17:30

  Територіальні громади Луганської області в особі сільських та селищних голів підключилися до обговорення проекту децентралізації влади в Україні. У ньому взяли участь близько 200 представників. Громади готові сформувати свої пропозиції для нормативно-правової бази з розширення повноважень на місцях, яку зараз активно розробляють Кабінет Міністрів і Верховна Рада.

  Учасники обговорення нагадали, що про адміністративну реформу говориться вже не один рік, але зараз з'явилася реальна можливість від декларації намірів перейти в практичну площину.

  «Ви краще всіх теоретиків знаєте потреби своїх територіальних громад, тому можете внести свої пропозиції щодо децентралізації та розширення повноважень місцевих рад. Ініціатива знизу повинна стати основою для того, щоб подальша робота була ефективною», – звернувся глава Луганської облдержадміністрації Михайло Болотських до сільських та селищних голів.

  На думку учасників зустрічі, сільрадам необхідно повернути право розпоряджатися землею і право на надання низки адміністративних послуг мешканцям територій за місцем їх проживання, а також визначити перелік місцевих податків і зборів, які будуть залишатися на місцях. Також сільські та селищні голови звернулися до обласної влади з проханням допомогти їм у створенні привабливого інвестиційного клімату на селі.

  «Я готовий у всіх інстанціях відстоювати інтереси та допомагати у вирішенні проблем наших громад», – відповів голова ОДА.

  Обговорення проекту реформи про децентралізацію влади, яка передбачає внесення змін до Конституції, триватиме до жовтня 2014 року. «У нас є 5 місяців для того, щоб запропонувати своє бачення реформи. У цьому законотворчому процесі потрібно проявити мудрість і стратегічне мислення», – вважає Михайло Болотських.

  У цілому, реформу місцевого самоврядування в Україні планується провести в 2 етапи.

  За підсумками форуму його учасники прийняли резолюцію, в якій висловилися за прямий діалог між громадами та владою і підтримали основні положення Концепції реформування місцевого самоврядування. Також прийнято рішення створити Раду сільських і селищних голів Луганщини, яка буде узагальнювати всі пропозиції селян з адмінреформи для подальшого їх розгляду на державному рівні і контролювати їх реалізацію.