• In English
 • АМКУ надав рекомендації найбільшим спеціалізованим мережам роздрібної торгівлі харчовими продуктами
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 10:35

  Антимонопольний комітет України надав рекомендації основним торговельним мережам, які діють на ринках роздрібної реалізації продовольчими товарами, стосовно вжиття заходів щодо недопущення необґрунтованого підвищення роздрібних цін на продовольчі товари.

  За даними моніторингу споживчих цін у торговельних мережах, останнім часом спостерігається суттєве зростання цін на продукти харчування.

  При цьому, як свідчить інформація моніторингу цін Міністерства аграрної політики та продовольства, будь-яка зміна оптово-відпускних цін не завжди призводить до адекватної зміни роздрібних цін на продовольчі товари торговельними мережами.

  Так, зокрема, в період з 1 січня по 16 квітня цього року при зростанні оптово-відпускних цін на цукор на 19,6% роздрібні ціни зросли більш ніж на 29%.

  Те ж саме стосується ринку цибулі, де зростання оптово-відпускних цін на 18,4% призвело до підвищення роздрібних цін на 37,4% і картоплі – на 25,5 і на 40,1% відповідно. Аналогічна ситуація спостерігається на ринку молока (зростання відповідно на 1,9 і 3%).

  Водночас, незважаючи на зниження оптово-відпускних цін на курятину на 2,9%, роздрібні ціни мали тенденцію до зниження лише на 0,5%.

  Крім того, на деякі товари, разом зі зменшенням оптово-відпускних цін, спостерігається підвищення роздрібних цін (це стосується житньо-пшеничного хліба та м'яса яловичини).

  Отже, аналіз економічної ситуації на ринках продовольчих товарів свідчить про відсутність об’єктивних економічних причин, які могли б обумовити суттєве зростання цін на продовольчі товари, в тому числі в роздрібній мережі.

  У зв’язку з цим, Антимонопольний комітет України для забезпечення стабільної цінової ситуації та зменшення негативних наслідків коливання цін, а також з метою запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, надав рекомендації ТОВ «ПАККО-Холдинг», ТОВ «Адвентіс», ТОВ «Бімаркет», ТОВ «Фоззі-Фуд», ПрАТ «Ікс 5 Рітейл Груп Україна», ТОВ «Край-2», ТОВ «Новус Україна», ДП «Фуршет Центр»,  ДП «Фуршет Регіон», ПІІ «Білла Україна», ТОВ «Спар-центр», ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет», TOB «ЕКО», ТОВ «Метро Кеш енд Керрі-Україна», ТОВ «Фудмаркет», ТОВ «Фора», ТОВ «Торговий дім «Амстор» вжити заходи щодо недопущення необґрунтованого підвищення роздрібних цін на продовольчі товари.

  Про результати розгляду рекомендацій зазначені суб’єкти господарювання зобов’язані повідомити Антимонопольний комітет України у десятиденний термін.