• In English
 • Павло Шеремета: Діалог із міжнародними фінансовими організаціями - позитивний сигнал для потенційних інвесторів
  опубліковано 26 квітня 2014 року о 15:15

  Уряд України активно працює над залученням інвестицій в Україну, і серед найважливіших кроків у цьому напрямку - пожвавлення діалогу з міжнародними фінансовими організаціями, що є позитивним сигналом для потенційних інвесторів. На цьому під час прес-брифінгу у Харкові 26 квітня наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

  «Уряд зумів домовитися з міжнародними інституціями про надання Україні фінансової допомоги, що стало позитивним сигналом для інвесторів і допомогло стабілізувати курс національної валюти», - сказав Міністр.

  Він нагадав, що у Вашингтоні підписано угоду між урядами України та США про надання нашій країні фінансової допомоги на суму 1 млрд. дол., Євросоюз в односторонньому порядку відкрив для наших експортерів свої ринки і прийняв рішення виділити 2 млрд. дол., а Японія заявила про надання допомоги у розмірі 1,5 млрд. дол.

  «Ми сподіваємося, що рішення Ради МВФ буде прийняте наступного тижня. Це означає, що процес запущено. На початку травня в Україну надійдуть перші транші фінансової підтримки, що зіграє на посилення гривні. Ми очікуємо, що в Україну протягом 2014 року надійде 18-20 млрд. дол. А це – нові технології і нові робочі місця», - сказав Павло Шеремета.

  Керівник Мінекономрозвитку підкреслив, що з 1 квітня набув чинності Закон Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні. Цей закон, разом із законом про внесення змін до бюджету (секвестр бюджету), стали ключовими документами, які фактично відкривають нашій країні доступ до зовнішнього фінансування.