• In English
 • Нікопольська станція швидкої меддопомоги, що на Дніпропетровщині, отримала шість автомобілів
  опубліковано 25 квітня 2014 року о 17:09

  На Дніпропетровщині триває оновлення автопарку служби швидкої меддопомоги. Сьогодні п’ять новеньких авто типу «В» та одне - типу «А» отримала Нікопольська станція. До кінця року сюди прибуде ще одна «швидка». Ключі від нових автомобілів урочисто вручив медикам в.о. заступника голови Дніпропетровської ОДА Борис Філатов.

  В.о. головного лікаря станції Тетяна Мельник повідомила, що за минулий рік було виконано 85 тис викликів. Понад 84% становили раптові захворювання.

  «Нові «швидкі», обладнанні усім необхідним обладнанням для порятунку життів ще на шляху до лікарні, розширюють можливості медиків у наданні якісної медичної допомоги. До того ж наша станція обслуговує не лише жителів Нікополя, але й Орджонікідзе, Марганця, а також Нікопольського, Солонянського, Томаківського районів», - сказала Тетяна Мельник.

  До складу Нікопольської станції входять 4 підстанції, 9 пунктів постійного базування. На станції працюють 29 цілодобових бригад. Медичну допомогу надають 41 лікар та 162 фельдшери.

  Довідково

  На Дніпропетровщині триває оновлення автопарку служби швидкої медичної допомоги. Наразі новенькі авто вже направлені з Києва до Дніпропетровської, Павлоградської, Новомосковської, Нікопольської та Криворізької станцій швидкої меддопомоги. Загалом 73 машини.

  Як повідомляють в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, незабаром автопарк служби швидкої медичної допомоги в області збільшиться ще на 17 одиниць. Таким чином, у 2014 році Дніпропетровщина отримає 90 нових «швидких», оснащених медичним обладнанням відповідно до європейських стандартів, що дозволяє під час транспортування хворих забезпечити проведення їм реанімаційних заходів.

  Загалом на Дніпропетровщині працює 282 бригади швидкої меддопомоги. Загальна кількість пунктів тимчасового базування – 138. Автомобілі «швидкої» 100% обладнано GPS-навігацією, в усіх диспетчерських встановлені архіватори мовлення. Всі бригади забезпечено засобами радіо- та мобільного зв’язку.

  За перший квартал поточного року прибуття бригад на виїзд за 10 хвилин у міській місцевості становить 90%, а на виїзд за 20 хвилин у сільській місцевості – 92,2%.

  У службі швидкої медичної допомоги Дніпропетровщини працюють 433 лікаря та 1567 фельдшерів, які стовідсотково пройшли спеціалізацію за фахом «Медицина невідкладних станів».