• In English
 • Максим Бурбак: Дедлайн підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС - 5 червня
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 17:16

  Підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та країнами Євросоюзу очікується 5 червня 2014 року під час засідання Ради міністрів ЄС. Про це сьогодні під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України розповів Міністр інфраструктури Максим Бурбак.

  «Ми надали всі документи європейським колегам, але вони вносили свої корективи, через що угоду не було підписано 14 березня. Однак під час зустрічі з Яном Томбінські було узгоджено, що дедлайн для підписання цієї Угоди - 5 червня 2014 року у рамках засідання Ради міністрів ЄС», - підкреслив Максим Бурбак.

  Також Міністр розповів, що сьогодні він провів круглий стіл із профспілками, представниками авіакомпаній, Мінюсту та МЗС щодо готовності Мінінфраструктури до підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС.

  «У галузевої профспілки є побоювання щодо скорочення робочих місць в українських компаніях після заходу європейських «лоу-костів». Цього не буде. Угода набуде чинності для України під час літньої навігації 2015 року, і наші авіакомпанії будуть мати час, щоб адаптуватися, і бути готовими до «відкритого неба», - наголосив Максим Бурбак.

  За його словами, щоб Угода запрацювала, протягом року Україні потрібно погодити та імплементувати понад 100 нормативних актів, адже документ передбачає не лише допуск перевізників з Європи на вітчизняний ринок, а й сертифікацію авіапромисловості. «Тобто після підписання Угоди буде кропітка праця щодо гармонізації нашого законодавства з європейським», - повідомив Міністр.

  Максим Бурбак зауважив, що вигоду від дії цієї Угоди отримають і звичайні українці. «Очікується, що знизиться вартість перельоту на європейських напрямках. Ми будемо працювати над тим, щоб і на внутрішньому ринку авіаперевезень були адекватні ціни. А щоб Угода запрацювала на повну, треба отримати ще й безвізовий режим», - сказав він.

  Окрім цього, Максим Бурбак повідомив, що надіслав лист до ізраїльського колеги щодо підписання такої ж угоди з Ізраїлем, очікується відповідь і від США по спільному авіаційному простору.