• In English
 • Антитерористичний центр при СБ України інформує
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 12:47

  По лінії Служби безпеки України

   

  В рамках Антитерористичної операції 23 квітня Служба безпеки України затримала двох особливо небезпечних злочинців, які входили до диверсійної групи І.Стрєлкова.

  За координації кримського осередку «Русское единство» та членів розвідувально-диверсійної групи ГРУ ГШ ЗС РФ (керівник - «Стрєлок») громадянин України «П» організовував захоплення адміністративних будівель у м.м. Артемівськ та Слов’янськ. Він також відповідав за постачання вогнепальної зброї особам, залученим до екстремістських дій та акцій протистояння  правоохоронним органам.

  У період від 07 до 20 квітня ц.р. перебував на території АР Крим, де пройшов відповідний інструктаж за участі представників російських спецслужб та дипломатів Генерального консульства РФ у мімферополі щодо напрямів подальшої роботи з дестабілізації ситуації у південно-східних регіонах нашої держави та створення у такий спосіб умов для посилення сепаратистського руху.

  Друга особа – громадянин Російської Федерації «С», який в’їхав на територію України, використовуючи документи прикриття – паспорт громадянина України.

  Після затримання вказаних осіб, їх оточення намагалось перехопити автомобіль, на якому транспортували затриманих.

  Аналіз даних свідчить, що затриманий «С» може бути технічним фахівцем, який відповідає за шифрований зв’язок з Центром та користується позивним «Ластівка», володіє важливою інформацією щодо діяльності диверсантів в Україні. У затриманих вилучено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку.

  ***

  В рамках Антитерористичної операції 23 квітня СБУ затримала  під час спроби в’їзду з території АР Крим громадянина «Ю», отамана  Об’єднання козаків Криму «Кримська паланка».

  У лютому – березні 2014 р. на виконання завдань та за координації представників російської розвідки, використовуючи можливості підконтрольних йому громадських структур, «Ю» організовував та брав безпосередню участь у сепаратистських заходах на території АР Крим, у т.ч. у силових акціях із захоплення російськими диверсійними групами українських військових частин, органів влади та управління АРК.

  У квітні ц.р. «Ю» координував участь представників проросійських козачих організацій у масових заворушеннях у Донецькій та Луганській областях, що супроводжувались погромами та опором представникам влади із застосуванням зброї, а також захопленням державних будівель, зокрема обласних державних адміністрацій, районних управлінь внутрішніх справ та Служби безпеки України.

  Встановлено, що затриманий за вказівкою ФСБ РФ організовував відправлення з території АРК груп козаків для участі у екстремістських та сепаратистських заходах у східних регіонах нашої держави. Крім того, поширював антиукраїнські настрої на території Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської та Одеської областей.

  Стосовно «Ю» СБ України відкрито кримінальне провадження за статтями 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 111 (державна зрада) та ч.1 ст.294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України.

   

  По лінії Державної прикордонної служби України

   

  Обстановка на державному кордоні залишається складною, але стабільною та контрольованою.

  Впродовж минулої доби на ділянці Луганського прикордонного загону працювала інспекційна група військових спостерігачів ОБСЄ. Мета Місії – фіксація фактів нетактовної військової діяльності поблизу кордону та провокативних дій, спрямованих на дестабілізацію обстановки в Україні.  Вони ознайомилися із ситуацією на кордоні та відвідали кілька прикордонних підрозділів. Сьогодні представники місії продовжать свою роботу.

  Держприкордонслужба продовжує активні заходи щодо недопущення проникнення на територію материкової частини України з АР Крим екстремістів, проросійських радикально налаштованих громадян України, зброї, наркотиків та інших заборонених предметів. Впродовж минулої доби на контрольному посту «Чаплинка» (Херсонська обл.):

  під час контролю 2-ї лінії, у двох громадян України, що слідували до Херсону автомобілем «Інфініті» (української реєстрації), в салоні було виявлено 83 020 рублів РФ, 10 200 доларів США, 418 900 гривень, 3 печатки ТОВ та у водія було виявлено посвідчення на ім’я депутата Луганської міської ради. За даним фактом проінформовано органи СБУ та МВС. Проводяться слідчі дії;

  прикордонниками спільно зі співробітниками СБУ та митниці, на в’їзд, в вантажному автомобілі «МАН» (української реєстрації), перевізник «Нова Пошта», який слідував за маршрутом «Сімферополь - Донецьк», серед посилок, виявлено 2 короби з предметами та матеріалами проросійського характеру, а саме: 24 шт. російських прапорів, 17 шт. сумок з проросійською символікою, 36 шт. нарукавні нашивки з проросійською символікою, 8 шт. рятувальних авіаційних комплектів, 28 шт. натільних накидок, 2 шт. бронежилети, 4 шт. військових касок, які вилучено та передано до митниці;

  під час перевірки документів у 2-х гркраїни,які слідували на в’їзд автомобілем «РенджРовер» української реєстрації (АР Крим), були виявлені паспорти громадян України, що обліковані за базою викрадених чи недійсних. Паспортні документи було вилучено, пасажирів не пропущено та повернуто зворотно.

   

  У пункті пропуску «Нові Яриловичі» Чергінівського загону спільно з співробітниками митниці, на в’їзд до України рейсовим автобусом «Гомель (РБ) – Чернігів (Укр.) у громадянина РФ в особистих речах виявлено телескопічну насадку до прицілу та кріплення для монокуляра та лазерного прицілуаному громадянину проставлено заборону в’їзду в Україну терміном на 3 роки та повернуто зворотно.

   

  Поблизу населеного пункту Червоний Чабан, що у Херсонській області, прикордонним нарядом сьогодні вранці був виявлений громадянин у військовій формі одягу, що мав при собі комплект речей, необхідних для автономного проживання. Зброї у даного громадянина не було, однак при більш детальному обшуці були також виявлені військовий квиток та жетон. Даний громадянин підтвердив, що він насправді є військовослужбовцем ЗС РФ. Усі деталі на разі встановлюються.

   

  По лінії Міністерства внутрішніх справ України

  Донецька область

  м. Донецьк

  У приміщенні Донецької ОДА продовжують перебувати близько 500  проросійськи налаштованих громадян. Біля будівлі перебуває близько 100 осіб. Навколо адміністрації встановлено барикади.

  Периметр заблоковано автомобільними шинами та колючим дротом. Вимоги – проведення референдуму про статус Донецької області та південно-східної частини України. Охорону громадського порядку забезпечують 23 працівника міліції.

   

  З 16.04.2014 у приміщенні Донецького міськвиконкому (вул. Артема, 98) перебувають близько 20 осіб із організації «Оплот» (проросійська організація) у камуфляжному одязі та масках, з мисливською зброєю та декілька осіб з автоматичною. Зазначені особи знаходяться на пропускному пункті будівлі та на усіх поверхах.

  На даху міськвиконкому представниками організації «Оплот» встановлено прапор Донецької області та їх символіку.

  Робота міськвиконкому не блокується, працівники працюють в штатному режимі.

  Працівники міліції продовжують виконувати функції з організації охорони адмінприміщення.

  Наразі Міжнародний аеропорт «Донецьк» працює в штатному режимі.

  23.04.2014 о 14.20 невідомі громадяни (близько 15 осіб) зняли 2 прапори України з флагштоків біля будівлі Апеляційного суду Донецької області (Ворошиловський район, вул. Челюскінців, 163).

  За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) КК України.

   

  м. Горлівка

  З 13 квітня залишається захопленою адмінбудівля Горлівського МУ ГУМВС України в Донецькій області. На даху Горлівського МУ встановлено прапор РФ.

  У будівлі міськуправління перебуває близько 20 осіб. Біля будівлі міськуправління перебуває близько 10 осіб. Міськуправління працює в штатному режимі.

   

  З 14.04.2014 група невідомих (15 осіб, у масках без зброї) залишаються перебувати у приміщенні УСБУ.

  У м. Горлівка встановлено 2 блокпости близько 40 осіб.

  23 квітня 2014 року о 23.40 у місті Горлівці Донецькій області до міліції звернувся начальник ПВМ Калінінського райвідділу Горлівського міськуправління внутрішніх справ майор міліції Абраімов Е.Е.. Він заявив, що цього ж дня о 17.20 його та оперуповноваженого сектору карного розшуку згаданого райвідділу капітана міліції Балаша О.В., представники “горлівської самооборони” запросили до адміндубівлі вказаного райвідділу, після чого наділи на них наручники та відвели до підвалу де утримували понад дві години та погрожуючи зброєю намагалися з’ясувати інформацію про нібито викрадених працівниками міліції соратниківгорлівської самооборони” й потім відпустили. Інформація за вказаними фактами уточнюється.

   

  м. Слов’янськ

  У Слов’янському МВ ГУМВС України в Донецькій області (перебувають близько 30 проросійськи налаштованих громадян). Доступ до будівлі вільний. Під’їзди до МВ заблоковані барикадами. Біля будівлі перебувають близько 80 осіб.

  Робота Слов’янського МВ з 12.04.2014 організована у приміщенні колишнього Слов’янського райвідділу міліції.

  У Слов’янському міському відділі СБУ в Донецькій області (перебувають близько 30 проросійськи налаштованих громадян). Біля будівлі перебувають 15 осіб.

  У м. Слов’янську проросійськи налаштованими громадянами (близько 140 осіб) встановлено 7 блокпостів, а саме.

   

  23 квітня 2014 року о 07.15 на автодорозі «Київ-Довжанське» (на посту ДАІ) біля с. Карповка Слов’янського району невідомі особи погрожуючи застосуванням зброї заволоділи травматичним пістолетом «ПМШ-1» калібру 9 мм у жителя м. Горлівка.

  23 квітня 2014 року о 16.40 до чергової частини Слов’янського МВ по лінії «102» надійшло повідомлення від лікаря міської лікарні м. Слов’янська про те, що до них доставлено жителя м. Слов’янська, з діагнозом: вогнепальне поранення брюшної стінки  зліва, алкогольне сп’яніння. Обставини та місце отримання тілесних  ушкоджень з’ясовується. Проводиться перевірка.

  23 квітня 2014 року о 17.50 по спецлінії «102» до Слов’янського МВ надійшло повідомлення від жінки, про те, що 26.03.2014 її син депутат Слов’янської міської ради, зник безвісти та до теперішнього часу місцезнаходження його не відомо. Проводиться перевірка.

  Цього ж дня слідчим відділом Слов’янського міськвідділу ГУМВС України в Донецькій області відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 115 (Умисне вбивство) КК України за фактом безвісти відсутнього з 26 березня жителя міста Слов’янська вказаної області приватного підприємця, депутата Слов’янської міськради.

  23 квітня 2014 року о 20.45 у місті Донецьку до міліції звернувся місцевий житель, пенсіонер. Він заявив, що в місті Слов’янську Донецької області поблизу блокпосту невідомий з невстановленої зброї обстріляв його автомобіль Daihatsu Terios. Люди не постраждали. У результаті цього пошкоджено вказаний транспортний засіб. Проводиться перевірка.

   

  м. Краматорськ

  З 21.04.2014 у м. Краматорську у фойє адмінбудинку Краматорського МВ ГУМВС України, перебуває 20 невідомих у масках та камуфляжній формі зі зброєю.

   

  З 21.04.2014 у м. Краматорську у приміщенні УСБУ (вул. 19 Партійного з¢їзду) перебуває група в кількості 20 невідомих осіб.

  Територія аеродрому знаходиться під контролем Збройних сил України.

  З 12.04.2014 триває блокування міської ради в м. Краматорську, біля приміщення міської ради перебуває близько 200 осіб.

   

  З 17.04.2014 року особи, які захопили периметр телевізійної вежі здійснили технічні заходи по відключенню трансляції український каналів на частину території області, з підключенням до російських каналів. По периметру телевежі розташувалося близько 10 осіб з автоматичною зброєю в масках, у формі чорного кольору.

  Проросійськи налаштованими громадянами у місті встановлено 3 блокпости близько 60 осіб, а саме.

  23 квітня 2014 року близько 01.00 у м. Краматорську невідомі особи (близько 8 осіб), у масках з автоматичною зброєю з території автостоянки «Автогородок восточний» (бульв. Краматорський), відкрито викрали 3 автомобіля.

  За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України.

  23 квітня 2014 року о 18.30 у місті Краматорську Донецької області над колишнім аеродромом цивільної авіації, невідомі з невстановленої зброї, під час посадки, обстріляли два вертольоти “Мі-8” в/ч ГУВВ МВС України. Люди не постраждали. Проводиться перевірка.

   

  м. Дружківка

  В місті зведені 2 блокпости з автомобільних шин які знаходяться по вул. Дружби, смт Олексієво-Дружківка, вул. Московська (в районі шляхопроводу). На даних блокпостах знаходяться 30 місцевих мешканців.

   

  м. Макіївка

  У Макіївському міськвиконкомі перебувають близько 20 проросійськи налаштованих громадян. Біля будівлі перебуває близько 20 осіб.

  У м. Макіївка встановлено 2 блокпости з працівниками міліції.

   

  м. Маріуполь

  Протягом дня у Маріупольському міськвиконкомі перебувало близько 150 проросійськи налаштованих громадян. Біля будівлі перебуває 10 осіб. Доступ до будівлі було заблоковано.

  О 03.55 24 квітня 2014 року на лінію „102” надійшло повідомлення від громадянина про те, що по проспекту Леніна біля міськвиконкому відбувається масова бійка.

  Виїздом СОГ на місце пригоди, було встановлено, що в приміщені міськвиконкомі знаходяться до 30 прихильників суверенітету держави, які блокують у приміщеннях будівлі представників “Донецької народної республіки” (до 60 осіб). Інформації щодо потерпілих осіб на даний час не має.

  О 06.30 24 квітня 2014 року прихильників суверенітету держави залишили приміщення міськвиконкому та розійшлися.

  О 07.00 представників “Донецької народної республіки” (до 60 осіб) залишили будівлю міськвиконкому.

  Доступ до будівлі контролюється працівниками міліції.

  Біля будівлі перебуває близько 150 осіб.

  м. Дебальцеве

  На в’їзді до м. Дебальцеве зі сторони м. Світлодарськ збудовано 1 блокпост біля стели (на автодорозі Київ - Харків - Довжанський), біля якого знаходиться 20 неозброєних осіб.

  м. Добропілля

  З 15.00 до 17.00 на площі Леніна ініціативна група громадян провела мітинг «За єдину Україну». Кількість учасників – до 150 осіб. Охорону громадського порядку забезпечувало 20 працівників міліції.

  З 17.00 до 18.30 на площі Леніна ініціативна група громадян провела мітинг «На підтримку проведення референдуму про статус Донецької області». Кількість учасників – до 200 осіб. Охорону громадського порядку забезпечувало 20 працівників міліції.

  м. Костянтинівка

  На посту ВДАІ «54 кілометр» у напрямку м. Красноармійськ збудовано один блокпост (з автошин), де знаходиться 35-40 мітингувальників та 6 працівників міліції.

  Об 11.00 до Костянтинівського МВ ГУМВС звернувся директор приватного підприємства «Газета провінція», про те, що 23.04.2014 у період часу з 01.00 до 07.00 невідома особа шляхом розбиття вікна вилила невстановлену легкозаймисту речовину в приміщення зазначеного офісу (вул. Островського, 438), та підпалила її. Внаслідок підпалу в офісі пошкоджено оргтехніку та меблі. Люди не постраждали. Сума збитку становить близько 10 тис. грн. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) КК України.

   

  м. Єнакієве

  З 13.04.2014 в будівлі Єнакіївського міськвиконкому (пл. Леніна) знаходяться 20 представників самооборони Донбасу. Робота установи не блокується. Біля міськвиконкому знаходиться близько 10 громадян у цивільному, не озброєні, без символіки та будь яких лозунгів не висловлюють.

   

  м. Артемівськ

  На в’їзді у місто встановлено один блокпост з числа працівників ОВС у кількості 4 осіб.

  У селі Парасковіївці Артемівського району Донецької області поблизу соляної шахти ім. Володарського державного підприємства “Артемсіль” продовжують перебувати особи, які слідкують за виїздом службового автотранспорту в/ч Збройних сил України.

  О 02.15 24 квітня 2014 року до міліції надійшло повідомлення від помічника чергового в/ч Міноборони України про те, що невідомі озброєні особи (близько 100 осіб) здійснили напад на територію вказаної частини (вул. Чайковського, 2). Під час розмови він зазначив, що на території чутні постріли, черговий частини видає зброю особовому складу. За попередніми даними є один поранений у голову. Обставини події встановлюються. По сигналу тривога було піднято особовий склад Артеміського, Дебальцевського та Костянтинівського МВ.

  Станом на 06.20 24 квітня 2014 року силами задіяними в проведенні антитерористичної операції, військову частину розблоковано, проведено зачистку. До центральної міської лікарні м. Артемівська за медичною допомогою звернувся військовослужбовець в/ч МО, з діагнозом: “Вогнепальне поранення обличчя зліва”.

  Інші обставини з’ясовуються.

   

  м. Амвросіївка

  З 16.04.2014 року на в’їзді в м. Амвросіївка встановлено один блокпост, який встановили мешканці м. Амвросіївка на території колишнього поста ДАІ на автошляху сполученням КПП «Успенка» - м. Харцизьк, перебуває до 8 осіб.

   

  Луганська область

  м. Луганськ

  З 06 квітня 2014 року в УСБ України в Луганській області (перебувають орієнтовно 100 проросійськи налаштованих громадян). Біля входу до будівлі жодної особи не перебуває. Перед будівлею та прилеглій території зазначеної будівлі збудовано 3 барикади. По вул. Совєтській (напроти будівлі УСБУ) розташовано наметове містечко (близько 27 наметів – близько 100 осіб). Працівників правоохоронних органів за межі барикад цивільні особи не допускають.

  На в’їзді у місті Луганськ з боку міста Краснодона встановлено 2 блокпости.

  У місті Краснодоні Луганської області, з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі, продовжують страйк працівники тролейбусного депо комунального підприємства “Краснодонське тролейбусне управління”.

  Крім цього, в зазначеному місті поблизу будинку відкритого акціонерного товариства “Мєтінвест”, з вимогою підвищення заробітної плати, продовжують перебувати робітників указаного товариства.