• In English
 • У рамках акції "Майбутнє лісу у твоїх руках" жителі Черкащини посадили 130 гектарів нових зелених насаджень
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 12:51

  Уже дев’ятий рік поспіль лісівники Черкащини активно долучаються до Всеукраїнської акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках». У зв’язку зі сприятливими для висаджування сіянців та саджанців погодними умовами, акція в області стартувала ранішез 14 березня. Головні заходи – садіння дерев – відбулися у всіх лісгоспах за участю учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, засобів масової інформації.

  Цьогорічною особливістю є те, що частину закладених лісових насаджень в рамках акції лісівники приурочили 200-й річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. «Ліс в пам’ять про Кобзаря» – з такою назвою з’явилися майбутні гаї, діброви, алеї в кожному лісгоспі області. Таких лісів спільно з громадськістю було висаджено на площі в 32 гектари.

  Протягом акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» у всіх десяти лісгоспах поряд з лісівниками нові ліси висаджували небайдужі до зелених насаджень громадяни нашого краю. Найактивнішими, звісно, були учні місцевих шкіл, представники шкільних лісництв та студентська молодь. Озброївшись мечами Колесова, як діти так і дорослі під пильним наглядом лісівників по всій Черкащині посадили 130 гектарів нових зелених насаджень.

  У рамках акції відбувалися й інші просвітницькі заходи, які мали на меті поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень. До Міжнародного дня птахів члени шкільних лісництв розвішали по навколишніх лісах близько півтисячі шпаківень та синичників. Лісівниками проводились також лекції, бесіди, тематичні зустрічі на екологічно-природничу тематику для виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

  Протягом квітня-травня проходить дитячий конкурс малюнків та творів на тему «Людина та ліс». Переможці будуть нагороджені грамотами та цінними подарунками.