• In English
 • Експерти ЮНІСЕФ радять обов'язково робити дітям вакцинацію
  опубліковано 23 квітня 2014 року о 18:55

  Всесвітня організація охорони здоров’я та Дитячий фонд ООН  (ЮНІСЕФ) сприятиме Міністерству охорони здоров’я України в питаннях забезпечення вакцинами. Про це 23 квітня сказала керівник Представництва ВООЗ в Україні Доріт Ніцан під час прес-конференції, присвяченої Всесвітньому тижню імунізації.

  Доріт Ніцан наголосила, що вакцинація є лідируючим інструментом в охороні здоров’я. На її думку, проведення просвітницьких заходів надзвичайно важливе, оскільки під час них популяризується серцевина громадського здоров’я - імунопрофілактика.

  Керівник Представництва ВООЗ в Україні висловила вдячність Міністру охорони здоров’я Олегу Мусію та всьому Міністерству за всі заходи, які вживаються для того, щоб кожна дитина в Україні отримала необхідні вакцини та була захищеною від небезпечних хвороб. Вона закликала батьків не підходити до питань вакцинації поверхово: «Коли ви знаєте, що дитина має отримати те чи інше щеплення, зробіть це вчасно».

  Крім того, Доріт Ніцан сказала, що ВООЗ хоче домогтися, щоб кожен випадок несприятливих наслідків імунізації розглядався як серйозними українськими експертами, так і міжнародними експертами світового рівня. «Щоб ви всі могли довіряти вакцинам, які є в Україні і які будуть постачатись надалі», - резюмувала вона.

  Експерт дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова звернула увагу на те, що через міграцію населення існує ризик проникнення в Україну поліомієліту. «Ми закликаємо всіх, хто пропустив прийом своєї дози вакцини, наздогнати календар вакцинації. Діти переносять вакцину добре. Як мінімум чотири дози потрібні для того, щоб дитина була захищеною від такого невиліковного паралізуючого захворювання. Девіз європейського тижня імунізації: захистити, попередити, вакцинувати. Це достатньо рідкісна у медицині можливість, коли проблемам можна запобігти таким простим шляхом, як імунізація», - сказала вона.