• In English
 • Уряд створює правову базу для проведення переговорів зі Світовим банком щодо отримання коштів на підтримку реформи
  опубліковано 23 квітня 2014 року о 18:08

  Уряд на засіданні 23 квітня прийняв розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту «Перша позика на політику розвитку». А також схвалив проект Розпорядження Президента України «Про делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Угоди про позику (Перша позика на політику розвитку) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку». Секретаріату КМУ було доручено в одноденний термін оформити для подання на підпис в. о. Президента України.

  Прийняття такого рішення дозволить провести офіційні переговори зі Світовим банком наступного тижня й отримати в травні цього року кошти позики системного проекту «Перша позика на політику розвитку» в розмірі 750 млн. дол. США для фінансування Державного бюджету та для підтримки реформ Уряду.

  «Це розпорядження дасть змогу створити правову базу для підготовки й реалізації нового багатосекторального системного проекту «Позика на політику розвитку». А схвалення й подальше підписання розпорядження Президента України дозволить провести офіційні переговори з Міжнародним банком реконструкції та розвитку стосовно укладення Угоди про позику між Україною та цим Банком», – сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

  Системний проект передбачає підтримку реформ Уряду за такими напрямами: 1) забезпечення належного врядування, прозорості та підзвітності в державному секторі; 2) дерегуляція та зниження витрат на ведення бізнесу; 3) реформування системи неефективних і несправедливих енергетичних субсидій та покращення захисту малозабезпечених верств населення.

   

  Довідково

  Оскільки Уряд України досяг прогресу в здійсненні запланованих ключових заходів реформ у цих сферах, 22 квітня Операційний комітет Міжнародного банку реконструкції та розвитку схвалив позику та підтримав реформи, включені до Програми стратегічних та інституційних реформ для підготовки зазначеного системного проекту.

  За результатами переговорів, які заплановано на наступному тижні, Рада Директорів Банку має остаточно затвердити позику, що дозволить підписати Угоду про позику між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку й отримати до бюджету кошти наприкінці травня 2014 року.