• In English
 • Україна та Японія співпрацюватимуть за програмою реконструкції Бортницької станції аерації
  опубліковано 23 квітня 2014 року о 15:27

  На засіданні Уряду члени Кабінету Міністрів узгодили деякі питання підготовки проекту реконструкції споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії з обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації. Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів ухвалив 23 квітня. Окрім цього було розглянуто та схвалено проект листа Уряду України до Уряду Японії стосовно подальшої співпраці за проектом реконструкції Бортницької станції аерації.

  Ухваленню відповідних рішень передував ряд двосторонніх зустрічей української та японської сторін під час яких були задекларовані відповідні наміри про співпрацю та узгоджені її умови. Зокрема, у середу Перший Віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема і Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман провели зустріч з Генеральним директором Департаменту Близького Сходу та країн Європи Японського агентства міжнародної співпраці Шінічі Яманака, на якій обговорили питання реалізації проекту реконструкції споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації.

  Під час зустрічі Шінічі Яманака подякував урядовцям за співпрацю в рамках реалізації проекту реконструкції Бортницької станції аерації. Він повідомив, що японська сторона вже провела низку зустрічей з представниками профільних міністерств і відомств, які залучені до реалізації проекту, а Прем’єр-міністр Японії на саміті «Великої Сімки» поінформував світову спільноту про те, що Уряд Японії має намір фінансувати даний проект у розмірі 110 мільярдів Єн, що є еквівалентом 1,1 мільярда доларів США. Гендиректор Департаменту Близького Сходу та країн Європи Японського агентства міжнародної співпраці наголосив, що умови кредиту є дуже цікавими та вигідними для української сторони, зокрема кредит надається на 40 років під 0,1% та з можливістю відстрочки платежу на 10 років. Окрім того умови використання кредиту також передбачають і використання найновітніших японських технологій та обладнання.

  Перший віце-прем’єр-міністр Віталій Ярема завірив японську сторону, що український Уряд буде максимально сприяти реалізації цього проекту. Він нагадав, що до призначення на посаду в Уряді був народним депутатом і його округ якраз на тій території, де розташована Бортницька станція аерації. «Тому я знаю проблему зсередини і знаю, які труднощі та життєві негаразди сьогодні мають ті люди, які живуть біля станції», - наголосив він. В. Ярема пояснив, що більше ніж 500 тисяч киян (особливо мешканці районів Позняки, Осокорки та Харківського масиву) майже щодня страждають від неприємних запахів через виділення в атмосферу сполук сірководню і аміаку, а переповнені втричі мулові поля (об’єм яких щодня поповнюється) можуть обернутися великою екологічною катастрофою не лише для найближчих до станції сіл та столиці, а й всієї України.

  Зважаючи на це, за словами Віталія Яреми, українська сторона надзвичайно зацікавлена в реалізації програми комплексної реконструкції Бортницької станції аерації та робитиме все можливе для її якнайшвидшого втілення в життя.

  У свою чергу Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман поінформував присутніх, що вже проведено ряд зустрічей з усіма зацікавленими сторонами та «визначені чіткі кроки, які ми маємо зробити для наближення реалізації проекту». «Ми вважаємо, що цей проект є дуже цікавим. Ми розуміємо відповідальність, яка лежить на українській стороні і запевняємо, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства є і буде надійним партнером для його реалізації», - сказав він.