• In English
 • Держінвестпроект: Україна споживає майже в 5 разів більше енергії, ніж Великобританія
  опубліковано 22 квітня 2014 року о 16:43

  22 квітня 2014 року у Мінську директор Департаменту національних проектів Держінвестпроекту Юрій Гусєв презентував інвестиційний потенціал України в енергетичній сфері на міжнародному форумі «Інвестиції в відновлювану енергетику для сталого енергетичного розвитку».

  «Проекти енергетичного сектору є одними з найважливіших та необхідніших для України. Адже наша держава – найбільший споживач енергії в Європі,  питома витрата якої становить $ 1 ВВП. Це в 4,8 разу більше, аніж у Великобританії, у 3,8 разу перевищує показники Туреччини та в 3 рази – Польщі, – сказав Ю. Гусєв. – Тому діяльність Держінвестпроекту передовсім спрямована на реалізацію національних проектів енергетичної сфери: «LNG-терміналу», «Теплого дому» та «Енергії біомаси».

  Зокрема, Ю. Гусєв наголосив, що реалізація нацпроекту «LNG-термінал» допоможе звільнити Україну від монопольного імпорту природного газу.

  «Сьогодні Україна розглядає такі варіанти диверсифікації джерел імпорту газу: Алжир, Оман, Катар і США. Проект має підтримку з боку Уряду України, європейських партнерівХорватії, Польщі,  Угорщини, а також США», – зауважив директор Департаменту нацпроектів.

  Організаторами Міжнародного форуму «Інвестиції в відновлювану енергетику для сталого енергетичного розвитку» є технічний секретаріат INOGATE,  Державний комітет з науки і технологій Республіки Білорусь та Проект EBRD/CEI. Основна мета форуму – забезпечити платформу для обміну думками й досвідом, залучивши понад 75 інвесторів, встановити ділові контакти у сферах розвитку та фінансування проектів, а також презентувати практичний досвід інвестування в енергетичні проекти.