• In English
 • Коментар МЗС щодо кроків української сторони, спрямованих на виконання женевських домовленостей
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 19:06

  З метою деескалації ситуації в східних областях України та на виконання домовленостей, досягнутих за результатами чотиристоронньої зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств України, РФ, США і ЄС, яка відбулася 17 квітня 2014 року у Женеві, Урядом України вживаються необхідні першочергові кроки, зокрема:

  - Призупинено активну фазу проведення антитерористичної операції, головним завданням якої залишається забезпечення периметру безпеки від озброєних сепаратистів та недопущення жертв серед цивільного населення.

  - Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 17 квітня 2014 року ухвалив розпорядження "Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади". У цьому документі міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено організувати та забезпечити до 1 жовтня 2014 року обговорення відповідних змін до Конституції з залученням органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, громадськості, наукових і ділових кіл.

  - Ще раніше (1.04.2014) Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, основною ідеєю якої є децентралізація влади в країні, суттєве розширення повноважень територіальних громад, зміна системи управління на обласному та районному рівнях.

  - Уряд України підготував проект закону про амністію учасників масових заворушень у східних областях, що поширюватиметься на тих протестувальників, які здадуть зброю та звільнять захоплені адміністративні будівлі, окрім підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів.

  - Парламентська коаліція запропонувала усім політичним силам, представленим у Верховній Раді України, підписати Меморандум порозуміння щодо шляхів врегулювання ситуації на Сході України. Пропозиції, викладені в документі, будуть ближчим часом виголошені в.о. Президента України О.Турчиновим та Прем’єр-міністром України А.Яценюком.

  - В.о. Міністра закордонних справ України А.Дещиця відразу після повернення з Женеви 18 квітня 2014 року провів зустріч з в.о. керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Марком Етерінгтоном та делегацією головуючої в ОБСЄ Швейцарії для обговорення питання залучення ОБСЄ до деескалації ситуації на Сході України відповідно до женевських домовленостей.

  - МВС та СБУ продовжують реалізацію започаткованої активної кампанії з вилучення нелегальної зброї у населення.

  - Українська сторона демонструє свою налаштованість на конструктивну взаємодію з правозахисними структурами міжнародних організацій:

  На запрошення Уряду України з 15 березня в нашій країні діє Моніторингова місія ООН з прав людини, яка 15 квітня оприлюднила свою першу доповідь.

  У період 7 – 14 квітня ц.р. на запрошення Уряду Україну з офіційним візитом відвідала Спеціальний доповідач ООН з питань меншин Ріта Іжак.

  У березні-квітні на запрошення Уряду в Україні працювала Місія з оцінки ситуації з правами людини БДІПЛ та ВКНМ ОБСЄ.

  За згодою Уряду у березні-квітні в Україні реалізовувався проект ОБСЄ «Національний діалог».

  Україна закликає сторони женевських домовленостей докласти максимальних зусиль для деескалації ситуації на Сході України, де сьогодні існує високий рівень загрози життю і безпеці громадян.