• In English
 • Ігор Швайка: Аграрний Фонд та ДПЗКУ надають сільгоспвиробникам фінансову допомогу під час посівної
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 16:14

  Під час весняної посівної державні оператори Аграрний фонд і Публічне акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ПАТ «ДПЗКУ») допомагають аграріям у складній економічній ситуації покрити брак коштів. Про це сьогодні заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час брифінгу у прес-центрі Уряду.

  Міністр поінформував, що станом на 17 квітня у форвардній кампанії Аграрного фонду взяли участь 430 сільгоспвиробників. Аграрії зобов’язалися поставити до державних запасів понад 900 тис. тонн зерна майбутнього врожаю.

  «На сьогодні Аграрний фонд формує запаси за такими культурами як пшениця, жито, ячмінь, овес і гречка. Розміри партій визначено на мінімальному рівні, що дає можливість скористатися державної підтримкою середньо- та дрібнотоварним виробникам (для пшениці та ячменю вони становлять – не менше 100 тонн, для жита, вівса та гречки – не менше 50 тонн). Наразі Аграрний фонд виплачує аванс за результатами фактичних посівів у розмірі 70% вартості контракту», - зазначив Ігор Швайка.

  У той час як ДПЗКУ станом на 15 квітня законтрактувала і закупила (за спотом і форвардом) понад 3 млн. 122 тис. тонн зернових і олійних культур, профінансувавши вітчизняних аграріїв на суму понад 4 млрд. 355 млн. грн.

  «Із початку квітня ДПЗКУ на допомогу аграріям почала масштабну програму форвардних закупівель зерна. Вона передбачає закупівлю на умовах форварду кукурудзи, пшениці та ячменю врожаю 2014 р. Програма передбачає авансове забезпечення аграріїв доступними фінансовими ресурсами на вирощування врожаю та організацію збуту зернових культур за конкурентоспроможними ринковими цінами. Сума авансу – 1000 грн. від вартості тонни зерна, з якої утримується страховий платіж за договором комплексного страхування. Наразі триває перший етап форвардних закупівель. Він триватиме по червень», - наголосив Ігор Швайка.

   

  Довідково

  ДПЗКУ відвантажила на експорт 2,7 млн. тонн зернових. У тому числі 1,1 млн. тонн пшениці, 1,5 млн. тонн кукурудзи, 90,5 тис. тонн ячменю, 35 тис. тонн сої. Із загального відвантаженого обсягу через китайського оператора CCEC експортовано зерна в обсязі 781 тис. тонн.