• In English
 • Уряд пропонує створити службу фінансових розслідувань і розглядає можливість податкового компромісу
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 12:45

  Кабінет Міністрів пропонує створити єдину державну службу фінансових розслідувань і розглядає можливість податкового компромісу щодо тих підприємців, яких змушували бути частиною схем попередньої влади. Про це Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив під час години запитань до Уряду в Парламенті у п’ятницю, 18 квітня.

  Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд підготував  проект закону про створення служби фінансових розслідувань: «Мета прийняття цього закону – щоб із семи контролюючих органів зробити єдину службу, яка буде мати право перевірки економічних і фінансових питань діяльності підприємця».

  Таким чином Уряд пропонує забрати відповідні повноваження «в МВС, яке має управління по боротьбі з економічною злочинністю, СБУ, яка має департамент по боротьбі з контррозвідувальною діяльністю в економіці»: «Ні ці, ні інші установи не мають ніякого відношення до підприємницької діяльності. Це наплоджені структури для того, щоб брати «мзду» з підприємництва», - підкреслив Глава Уряду.

  Як зазначив Арсеній Яценюк, досвід створення єдиної державної служби фінансових розслідувань є на Заході, зокрема в США.

  За його словами, така структура має займатися в першу чергу безвиїзним наглядом: «Виїзний нагляд тільки в тому випадку, коли в нас за даними фінансової статистичної звітності будуть розбіжності».

  «Сьогодні ми в змозі контролювати всі розрахунки через так званий п’ятий додаток по ПДВ, є інформаційна мережа. Ми будемо в змозі контролювати підакцизні товари, якщо введемо електронну акцизну марку. І ми в змозі скоротити кількість суб’єктів перевірки, які сьогодні сягають десятків, до однієї установи», - підкреслив він.

  Прем’єр-міністр також повідомив, що на його доручення, яке було дано після звернення Європейської Бізнес Асоціації, податкова міліція закрила 700 кримінальних справ, «метою яких було не розслідувати фінансові правопорушення, а відібрати бізнес»: «Керівник податкової міліції відзвітував конкретно по кожній справі».

  Він наголосив, що податкова міліція повинна вести діалог із бізнесом: «Як Прем’єр-міністр можу гарантувати - як тільки я отримаю сигнал, що працівники податкової міліції зайшли шкодити бізнесу, зразу будуть організаційні і адміністративні рішення».

  Як нагадав Арсеній Яценюк, зараз податкова міліція розслідує справи бізнесмена Курченка, і в цій справі 700 млн. грн. уже арештовано. Також розслідуються справи щодо «зловживання, реального розкрадання Державного бюджету і недоплати податків».

  Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд розглядає можливість і планує обговорити з парламентарями питання стосовно рішення щодо тих підприємців, «яких заставляли бути частиною схем «сім’ї», фактично заставляли платити так званим площадкам, що були створені попередніми міністрами доходів і зборів і урядом, і які були змушені працювати в таких умовах»: «Ми не виключаємо, що в Парламенті треба буде прийняти рішення про додатковий компроміс між суб’єктами підприємницької діяльності і державою».

  «Хтось це називає податковою амністією, я це називаю податковим компромісом. Для того, щоб люди знали - перегорнута сторінка. Вони заплатили за це, підкреслюю - заплатили державі, і їх за це ніхто не буде переслідувати», - наголосив Арсеній Яценюк.