• In English
 • Україну запрошують до участі в проекті хорватського LNG, - Сергій Євтушенко
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 12:36

  17 квітня Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко виступив на Brown Forum «Майбутнє енергетики в Південно-Східній Європі» у Республіці Хорватія, долучившись до міжнародного обговорення перспектив зрідженого природного газу як нового джерела енергетичної безпеки для Південно-Східної Європи.

  Під час заходу фахівці з Хорватії, Польщі, Литви та США розповідали про досвід диверсифікації надходжень газу в їхніх країнах та стратегії своїх урядів.

  У ході виступу Голова Держінвестпроекту зазначив, що завдання диверсифікації джерел постачання газу на сьогодні вирішують практично всі країни регіону. «За незначним винятком, кожна країна Центральної та Східної Європи вже довгий час на 2/3 або на 3/4 залежить від російського газу, і це, зрештою, призвело до зловживання постачальника таким привілейованим становищем», – наголосив Сергій Євтушенко.

  «Хорватія 20 років говорила про LNG термінал, а за останні два роки взяла рекордні темпи. Будівництво їхнього LNG розпочнеться уже в 2015 році. До участі в проекті запрошують Україну – ми для них бажаний та великий партнер. Позиція Угорщини є також позитивною. Очікую, що наприкінці травня уряди наших держав підпишуть меморандум та почнуть співпрацю у рамках цього проекту», – розповів Голова Агентства.

  Довідково

  Brown Forum – одна з найважливіших подій в Хорватії, яка збирає в своєму колі фахівців із різних сфер суспільного життя, приватного сектору і високих посадових осіб. Організаторами міжнародного «Brown Forum» є уряд Сполучених Штатів Америки, уряд Республіки Хорватія, Хорватська торгово-промислова палата та Асоціація роботодавців Хорватії.