• In English
 • Держінформнауки: Податкові стимули в ІТ-галузі скасовувати категорично не можна
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 09:56

  «Останнім часом у суспільстві висловлюється думка щодо відсутності потреби в особливому режимі оподаткування для ІТ-галузі. Держінформнауки у жодному разі не може погодитися з такою позицією і вважає, що скасування податкових пільг для суб'єктів індустрії програмної продукції матиме негативні наслідки не тільки для розвитку сфери ІКТ, але й для економіки в цілому, оскільки ІКТ вже займає певну долю в ВВП – 1,24%», - заявив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

  «Навіть незважаючи на кризові умови 2014 року, надходження до бюджету від ІТ-галузі зросли. І це у порівнянні з більш-менш благополучним 2012 роком. Це вже не теорія, це вже наглядний результат. Можна собі уявити який ефект був би, якщо навіть «урізані» податкові стимули дали такий результат», - зазначає Володимир Семиноженко.

  «Зараз важливо не згортати такі прогресивні програми, а розширювати державну підтримку індустрії програмної продукції, оперативно забезпечуючи законодавчу базу. Ми маємо демонструвати послідовність своєї економічної стратегії та підтримувати довіру підприємців, що працюють в ІТ-секторі», - впевнений Голова Держінформнауки. 

  Довідково

  Останні дані Держстату свідчать про позитивну динаміку розвитку галузі інформаційних технологій у 2014 році. Так, за перші два місяці цього року обсяг реалізованих послуг у сфері комп’ютерного програмування та інших послуг у сфері інформатизації склав 1,7 млрд. гривень (3,5% загального обсягу реалізованих послуг), що на 24,9% більше, ніж за аналогічний період 2013 року.

  ***

  З 1 січня 2013 року на законодавчому рівні передбачено застосування для суб’єктів індустрії програмної продукції зниженої ставки податку на прибуток підприємств у розмірі 5% від здійснення відповідних видів економічної діяльності. Такі норми були передбачені Законом №5091, яким внесено зміни до розділу XX Податкового кодексу.

  Передбачається, що особливий режим оподаткування діятиме 10 років – до 1 січня 2023 року.

  У Держінформнауки також наголошують, що наступним кроком повинне стати прийняття Верховною Радою України законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції та учасників національного проекту «Технополіс» - створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій і його складових» (реєстр. №2063д), а також законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку індустрії програмної продукції та реалізації національного проекту «Технополіс» - створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій і його складових» (реєстр. №2330а).