• In English
 • Коментар МЗС у зв'язку з прийняттям резолюції Європейського парламенту
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 19:50

  В Україні з вдячністю сприймають Резолюцію Європейського парламенту щодо нашої держави, прийняту сьогодні у Страсбурзі, як вияв солідарності європейських парламентарів з українським народом  у протидії зухвалій агресії Російської Федерації.

  В Європі, як і в Україні, не залишилося жодних сумнівів у тому, що події у східних областях нашої держави є наслідком безпосереднього втручання РФ, в тому числі спрямованого на зрив президентських виборів 25 травня.

  Важливо, що резолюція та дебати, які відбулися у Європейському парламенті напередодні, підтверджують право України на самооборону та захист власного суверенітету відповідно до статті 51 Статуту ООН.

  Ключові положення ухваленого Європейським парламентом документа збігаються з виробленими Урядом України кроками із стабілізації внутрішньої ситуації в країні.

  Україна послідовно виступає за пошук взаємоприйнятного політико-правового компромісу щодо усіх актуальних питань внутрішнього життя держави шляхом мирного діалогу, попередження насильницьких дій та забезпечення поваги до прав і свобод людини. Штучна радикалізація ситуації на сході України та громадянське протистояння, які провокуються ззовні,  заважають конструктивному врегулюванню ситуації в інтересах кожного українця.

  Сьогодні як ніколи важливою є підтримка міжнародного співтовариства, спрямована на деескалацію ситуації, негайне відведення підрозділів збройних сил РФ від кордонів України та виведення російських військ з території України – Автономної Республіки Крим, припинення агресивних дій та підривної діяльності Росії, що  загрожують територіальній цілісності України.

  Розраховуємо, що  завдяки  консолідованим міжнародним зусиллям  буде забезпечено  повернення Росії до цивілізованого поля міждержавних відносин на основі загальновизнаних норм міжнародного права.

  Підтверджуємо суверенний та незворотний вибір України на користь запровадження системних демократичних та соціально-економічних  реформ відповідно до високих європейських стандартів на основі політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.