• In English
 • Міноборони вживає заходів для оперативного та ефективного використання фінансових ресурсів, виділених Урядом на тилове забезпечення
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 18:23

  Сьогодні забезпечення потреб Збройних Сил України матеріальними засобами та послугами тилового призначення набуло особливої актуальності у суспільстві. Сотні тисяч наших громадян в той чи інший спосіб долучаються до вирішення цих проблем.

  На цьому 17 квітня наголосив заступник директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Григорій Хаврич під час брифінгу у прес-центрі Кабінету Міністрів України на тему: “Поточний стан закупівель та постачання пального, продовольства та речового майна для забезпечення потреб Збройних Сил України”.

  Аналіз стану окремих напрямів тилового забезпечення виявив, що останніми роками жоден з них не фінансувався належним чином, а забезпечення військ пально-мастильними матеріалами та речовим майном здійснювалося на критично мінімальному рівні.

  «Протягом останніх років для потреб Збройних Сил України щороку постачалося в середньому 20 тисяч тонн паливно-мастильних матеріалів, тоді як потреба становила близько 180 тисяч тонн. Офіцерський склад, прапорщики та військовослужбовці за контрактом забезпечувалися лише польовою формою одягу», – підкреслив Григорій Хаврич.

  Сьогодні у зв’язку з ситуацією, що склалася, Уряд виділив Міністерству оборони значні кошти для забезпечення нагальних потреб Збройних Сил України у товарах і послугах тилового призначення. Міноборони вживає всіх можливих заходів щодо оперативного та максимально ефективного використання виділених фінансових ресурсів. Оборонним відомством вже укладено договори щодо постачання авіагасу, бензину та дизельного пального. Їх укладання здійснювалося за скороченими процедурами закупівель для забезпечення нагальної потреби Збройних Сил України. На жаль, дотримання процедур закупівлі, встановлених чинним законодавством, не дозволяє забезпечити постачання необхідної продукції у війська у термін менший, ніж три місяці від початку процедури закупівлі.

  Григорій Хаврич також відзначив, що забезпечення потреб у визначених обсягах матеріальних засобів, особливо пального, суттєво ускладнюється внаслідок значного підвищення цін на ринку нафтопродуктів через зростання курсу іноземної валюти.

  «З метою недопущення неефективного використання державних коштів у період нестабільної ситуації на ринку нафтопродуктів та гарантованого забезпечення потреб Збройних Сил України Міноборони ініціювало перед Кабінетом Міністрів питання щодо відпуску бензину та дизельного палива з державного резерву», – повідомив він.

  Заступник директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони наголосив, що пріоритетним завданням Міноборони на найближчий час є проведення процедур закупівель товарів і послуг з метою забезпечення нагальних потреб Збройних Сил України, а також ефективне використання коштів, у тому числі коштів благодійного фонду.