• In English
 • Павло Шеремета провів нараду з представниками економічних служб місцевих органів влади
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 16:32

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета провів нараду з представниками економічних служб регіонів України, під час якої проінформував про кроки, які були зроблені в контексті реалізації пріоритетних напрямків роботи Мінекономрозвитку.

  Він зазначив, що першочерговим завданням нового Уряду було залучення в країну коштів, через активізацію діалогу з міжнародними організаціями. Серед результатів цієї роботи: майже погоджена програма співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також наміри Світового банку збільшити ушестеро обсяги фінансування проектів в Україні.

  При цьому Павло Шеремета наголосив, що реалізація програми співробітництва з МВФ і, відповідно, виконання Україною умов отримання фінансування – не є виконанням забаганок Фонду. Усі ці заходи дуже потрібні українській економіці, для того щоб позбутися «хронічної залежності від подвійного дефіцитуфіскального та торговельного».

  «Таку залежність потрібно лікувати, а МВФ готовий нас підтримати, поки ми не станемо на ноги. Ці заходи – це наше оздоровлення», – підкреслив Міністр.

  Наступним пріоритетним завданням, реалізація якого дала б Україні можливість забезпечити економію коштів і запобігти їх вимиванню з держбюджету, було наведення порядку та викорінення корупції в системі державних закупівель. Наразі Верховна Рада України схвалила розроблену Міністерством нову редакцію закону «Про здійснення державних закупівель».

  Як повідомив Міністр, Мінекономрозвитку, навівши лад у держзакупівлях, тепер має сконцентрувати увагу на наступному надзвичайно важливому пріоритеті, який є ключовим чинником економічного зростаннястимулюванні експорту.

  «Єдина дорога зростанняце просування експорту», – впевнений Павло Шеремета.

  Він нагадав, що на початку квітня Європейський Союз прийняв рішення про застосування автономних торговельних преференцій до українського експорту. Зазначені преференції мають вступити в дію наприкінці квітня й діятимуть до 1 листопада цього року. Тобто ЄС в односторонньому порядку знижує ставки мита для української продукції, тим самим відкриваючи свій ринок.

  Однак Міністр підкреслив, що зниження ставок зовсім не означає, що українським товаровиробникам буде легко вийти на ринок Європи, який є «полем бою глобальної конкуренції».

  У цьому контексті Павло Шеремета наголосив, що зараз важливе завдання державидопомогти своїм виробникам подолати глобальну конкуренцію, максимально спростивши умови ведення бізнесу.

  «Наша місія полягає в тому, щоб надати можливість бізнесу створити нові робочі місця та перемогти глобальну конкуренцію», – переконаний Міністр. – «Йдеться про спрощення умов ведення бізнесу, про відстеження й усування бюрократичних перепон, які змушують бізнес витрачати свій обмежений потенціал».

  Очільник Мінекономрозвитку закликав представників регіонів бути максимально відкритими до діалогу з бізнесом, аби оперативно виявляти «критичні точки», які заважають йому розвиватися.

  Щодо стимулювання експорту, Павло Шеремета запропонував підготувати «картки інвестиційних можливостей» кожного регіону, в яких би містилася інформація про пріоритетні галузі, а також перспективні інвестиційні проекти. Він зазначив, що іноземні інвестори потребують такої інформації.