• In English
 • Коментар МЗС щодо бачення російською стороною ситуації в південно-східних областях України
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 17:27

  Поширений 15 квітня 2014 року «Комментарий МИД России в связи с резким обострением обстановки на Юго-Востоке Украины» покликаний відвернути увагу як українців, так і міжнародного співтовариства від справжніх причин ескалації військово-політичної обстановки у згаданих регіонах.

  Позиція російського МЗС спрямована на приховування злочинної диверсійної діяльності військовослужбовців збройних сил РФ та російських спецслужб на території України, а також на відбілювання військово-політичного керівництва РФ, яке віддало накази про їх застосування на території України.

  Підставою для директив та наказів стосовно безпосереднього використання підрозділів сил спеціальних операцій РФ на території України є Постанова Ради Федерації Російської Федерації № 48-СФ від 1 березня 2014 року про надання Президенту РФ В.Путіну права на використання Збройних сил РФ на території України, яка з початку військової інтервенції та окупації АР Крим й до цього часу зберігає чинність.

  Зазначений акт разом з наказом Верховного головнокомандувача ЗС РФ, Президента РФ знімає з російських військовослужбовців відповідальність за будь-які злочинні дії на території України, пов’язані з організацією і проведенням саботажу, терористичної та диверсійної діяльності.

  МЗС України наголошує, допоки згадана постанова Ради Федерації Федеральних Зборів РФ зберігатиме чинність, в російських військовослужбовців, диверсантів та їх поплічників будуть розв’язані руки для організації масових збройних заворушень, проведення терористичних актів та актів саботажу, захоплення адміністративних приміщень, а також скоєння вбивств та інших злочинів на території України.

  Закликам МЗС РФ щодо деескалації обстановки у південно-східних регіонах України має передувати скасування всіх актів, включаючи згадану постанову Федеральних Зборів РФ, які легалізують військову активність збройних сил РФ на території України, у тому числі на окупованій території АРК.