• In English
 • НКЦПФР внесла зміни до порядку визначення біржового курсу цінного папера
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 14:17

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підготувала рішення «Про внесення змін до Порядку визначення біржового курсу цінного папера». Відповідний документ був прийнятий на засіданні Комісії, яке відбулося 15 квітня 2014 року.

  За словами Ірини Устенко, директора департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР, основною метою внесення змін є розширення бази розрахунку біржового курсу, яка б дозволяла визначити справжню ринкову вартість більшої кількості цінних паперів та унеможливила штучне формування ринкової ціни. З пропозиціями щодо зміни підходів до розрахунку біржового курсу до Комісії звернулися учасники фондового ринку. Комісія, постійно намагаючись іти назустріч побажанням профучасників, проаналізувала їхні коментарі та внесла до проекту рішення.

  «У першу чергу даними змінами до бази розрахунку біржового курсу включається біржовий контракт, строк виконання якого не перевищує трьох робочих днів з моменту укладення договору, що відповідає вимогам Закону України «Про депозитарну систему», а також встановлено норму щодо укладання біржового контракту на підставі безадресної заявки. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зробили процедуру визначення біржового курсу цінного папера більш ефективною та якісною», - зауважила Ірина Устенко.

  Нагадаємо, що метою розробки регуляторного акта є забезпечення реалізації положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» та встановлення єдиного порядку функціонування фондових бірж.

  Найближчим часом проект рішення буде оприлюднено на офіційному сайті Комісії, де всі охочі зможуть ознайомитися з його текстом та надати ґрунтовні пропозиції.