• In English
 • Прийняття урядового антикорупційного законопроекту наблизить Україну до безвізового режиму з ЄС, - Павло Петренко
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 11:34

  Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України», підготовлений Міністерством юстиції України.

  За словами Міністра юстиції Павла Петренка, прийняття цього законопроектуодин із тих кроків, що повинен забезпечити перехід України до наступної фази діалогу щодо лібералізації візового режиму з боку Європейського Союзу.

  «Положення документа найбільш повно відображають рекомендації експертів Європейської Комісії, тісна співпраця з якими дозволила забезпечити приведення національного законодавства у відповідність до європейських стандартів у цій сфері», - зазначив Міністр.

  Також Павло Петренко розповів про основні запропоновані зміни у антикорупційне законодавство. Так, за його словами, проектом Закону пропонується підвищити санкції для фізичних та юридичних осіб за кримінальні корупційні правопорушення, увівши в якості альтернативного виду покаранняпозбавлення волі.

  Окрім того, передбачається встановити універсальну юрисдикцію щодо злочинів, які вчиняються за кордоном. Також пропонується поширити правила спеціальної конфіскації за злочини, які стосуються легалізації та відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом.

  За словами Міністра юстиції, у проекті також передбачається переглянути підхід до реалізації такого потужного антикорупційного інструменту як фінансовий контроль за доходами та витратами публічних посадових осіб. Зокрема, пропонується запровадити зовнішній контроль щодо декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

  «Якнайшвидше прийняття цього законопроекту в цілому сприятиме підвищенню ефективності системи запобігання і протидії корупції, а також забезпечить наближення України до запровадження ЄС безвізового режиму для наших громадян», - наголосив Павло Петренко.