• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 16 квітня 2014 року
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 11:38

  Доброго дня!

  Я хотів би, щоб ми сьогодні обговорили ситуацію, яка відбувається на Сході України, і завтрашні переговори у Швейцарії у форматі Україна – ЄС – США – Росія.

  Я розпочну із загальнонаціонального діалогу, який ми проводимо протягом останнього місяця. Позиція українського Уряду незмінна. Вона полягає в децентралізації влади, у внесенні змін до Конституції України, у захисті національних меншин, у захисті російськомовного населення, в єдності, цілісності і суверенності української держави.

  І з цим ми поїхали на Схід. Із цим ми звернулися до Донецька, Луганська, Одеси і Миколаєва, Львова та Тернополя, і саме цього очікує вся країна. Країна очікує миру, спокою і злагоди.

  І для цього в Парламенті створена Конституційна комісія, яка представлена всіма політичними силами, як зі Сходу, так і з Заходу, в роботі якої взяли участь законно обрані мери міст, в тому числі і Східної України, та представники депутатського корпусу. Так, вони представляють наших політичних опонентів сьогодні, але вони представляють людей, які проживають в Донецьку чи Луганську, і вони отримали мандат від цих людей. І саме вони мають законне право виражати волю і інтереси Сходу України.

  Ми далі продовжуємо наш загальнонаціональний діалог, але ті, хто тримають зброю в руках, не хочуть єдності країни і вони не говорять про те, як надати додаткові повноваження тим чи іншим регіонам чи як захистити права національних меншин. Їхнє завдання, яке спонсорується Російською Федерацією, – це знищення української незалежності.

  Я окремо хотів би зупинитися на Росії. Російське керівництво протягом останніх декількох тижнів мовчить з приводу того, що їхні розвідувально-диверсійні сили разом з місцевими терористами з автоматами стріляють і вбивають українських військовослужбовців і мирних громадян. Де позиція російської влади, яка б засудила тероризм?

  У Росії протягом останніх двох днів розпочалися дві антитерористичні операції: одна антитерористична операція розпочалася в Нальчику, інша антитерористична операція розпочалася в Махачкалі. Тобто Росія з терористами бореться. А коли Україна почала захищати своїх громадян, то це, виявляється, не боротьба з тероризмом, а це, на думку Росії, придушення протестів.

  Я так розумію, що в Російської Федерації з'явився новий товар на експорт: крім експорту нафти і газу, Росія стала експортувати тероризм в Україну. І видається, що тільки одна країна в світі – Росія – не бачить того, що російські диверсійні групи вчиняють терористичні акти на території України.

  Что-то Владимир Владимирович поменял, наверно, подходы, а то раньше про сортиры рассказывал, а сейчас как-то стал поддерживать террористов в соседних странах.

  Ми очікуємо зустрічі в Швейцарії. Це повинна бути перша публічна зустріч в чотиристоронньому форматі США – Євросоюз – Україна – Росія.

  Сьогодні ми обговоримо директиви для Міністра закордонних справ України на цю зустріч. Директива тільки одна і основна: російський уряд повинен негайно відкликати свої розвідувально-диверсійні групи, засудити терористів і вимагати від них звільнення приміщень і адміністрацій, якщо Росія зацікавлена в стабілізації ситуації, у чому в мене є дуже і дуже глибокі сумніви. Диригування всіх цих терористичних операцій російськими спецслужбами є не просто неприпустимим, а є міжнародним злочином.

  Тому завтра з нашими західними партнерами ми готові провести першу зустріч в такому форматі з Російською Федерацією. Ця зустріч повинна бути не протокольна, а ця зустріч повинна мати на меті стабілізацію ситуації в Україні, зупинку терористичної діяльності, яка підтримується Російською Федерацією, і поновлення діалогу.

  Із цим ми їдемо на цю чотирьохсторонню зустріч і це та позиція, яка повинна відновити стабільність в Європі і в цілому, тому що сьогоднішні події загрожують Україні, українцям і стали загрожувати Європі та Європейському Союзу. І стало зрозуміло, що наші російські сусіди вирішили будувати нову Берлінську стіну і хочуть повернутися в період "холодної війни", і для цього почали готуватися через гарячий тероризм на території України.

  Тому наше звернення до Росії: "Зупиніть підтримку терористів. Засудіть їх, а ми всередині країни самі розберемося".

  Дякую пресі за увагу!