• In English
 • Рятувальники навчають волонтерів як поводитися під час повені
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 11:06

  У рамках міжнародного Проекту підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині р. Прут та проекту «Румунія – Україна – Республіка Молдова» рятувальники та представники волонтерських організацій провели семінар-нараду щодо заходів зі створення волонтерського руху на території Новоселицького району, що потрапляє у зону підтоплення у разі повеней. У зустрічі, що відбулася 15 квітня у м. Новоселиця, також взяли участь представники органів самоврядування обласного та районного рівнів.

  «Створення волонтерських груп допоможе оперативніше реагувати на можливі надзвичайні ситуації. До складу об’єднань входять від 7 до 15 людей, які забезпечені всім необхідним спецодягом та обладнанням. На сьогоднішній день навчання проходить близько сотні волонтерів. Вони навчаються в інформаційних центрах, розташованих у 10 населених пунктах Новоселицького району», – відзначила Світлана Скрикуляк, керівники проекту.

  Також вона додала, що це не останні навчання, їх і надалі проводитимуть співробітники Управління ДСНС України у Чернівецькій області. Також їм допомагатимуть колеги з Румунії, де волонтерський рух перебуває на високому рівні.

  Даний проект сприятиме міжнародному співробітництву між українськими, румунськими та молдовськими партнерами, вивченню та перейманню провідного європейського досвіду. Також у рамках проекту здійснюється допомога у підготовці та навчанні волонтерів при сільських радах припрутської зони та забезпеченні їх необхідними засобами.