• In English
 • Коментар МЗС щодо Доповіді УВКПЛ стосовно ситуації у сфері прав людини в Україні
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 14:40

  15 квітня 2014 р. Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило Доповідь стосовно ситуації у сфері прав людини в Україні. Доповідь підготовлена за підсумками двох візитів Помічника Генсекретаря ООН І.Шимоновича до нашої держави у березні 2014 р., а також за результатами перших тижнів роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, розгорнутої на запрошення українського Уряду.

  В Україні позитивно сприйняли оприлюднення Доповіді УВКПЛ, яка достатньо об‘єктивно віддзеркалює становище в нашій країні у сфері прав людини.

  У документі переконливо відкидаються звинувачення у порушеннях в Україні прав російської меншини, які слугували приводом для військової агресії Російської Федерації проти нашої держави та анексії АР Крим.

  Наводяться докази невідповідності кримського псевдо-референдуму від 16 березня чинним стандартам у сфері прав людини, у т.ч. щодо свободи обміну думками з громадських та політичних питань, свободи ЗМІ та доступу до інформації, а також захисту прав журналістів.

  На окрему увагу заслуговує наведена в Доповіді інформація щодо порушень прав мешканців Півострова внаслідок російської окупації. Найбільш вразливими громадами АРК визнано кримських татар та українців, які змушені через залякування, відсутність безпечного середовища та утиски їхніх прав й свобод залишати власні домівки.

  З огляду на триваючі системні порушення прав людини на півострові Крим, українська сторона розраховує, що ситуація в АР Крим і далі перебуватиме в полі зору місії УВКПЛ та інших міжнародних моніторингових механізмів.

  Поряд з аналізом останніх подій у східних регіонах України та їх причин, у документі повідомляється про зовнішнє втручання у розвиток ситуації, зокрема про участь у протестах і зіткненнях осіб, які прибули з Росії.

  Експерти ООН дають чітко зрозуміти, що ряд порушень прав людини в інших частинах України були «надбанням» попередньої влади, і саме вони стали однією з головних причин, яка спонукала українців до масових протестів з листопада 2013 до лютого 2014 року.

  Україна готова до поглиблення взаємодії з правозахисними структурами ООН з метою належного врахування питань захисту прав людини при впровадженні широкомасштабних реформ, спрямованих на забезпечення верховенства права, розбудову демократичного плюралістичного суспільства, викорінення корупції, дотримання соціальних стандартів та захист прав меншин.

  Безумовним пріоритетом української влади також залишається розслідування усіх порушень прав людини та злочинів, скоєних у період протестних акцій у листопаді 2013 – лютому 2014 рр.