• In English
 • Українські ВМС вивели до порту Одеси судно розмагнічування "Балта"
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 14:04

  Згідно з досягнутими в ході переговорного процесу домовленостями, Військово-Морські Сили Збройних Сил України вивели до порту Одеси з Севастополя розблоковане судно розмагнічування «Балта», яке у березні було захоплене російськими військовими в ході окупації Криму. 

  Позавчора на кораблі, що покидав Севастополь, було піднято прапор Військово-Морських Сил України, а вчора ввечері «Балта» прибула до нового місця дислокації.   

  За оцінкою старшого на переході морем капітана 3 рангу Юрія Рудковського, перегінна команда, кістяк якої склав екіпаж корвету «Хмельницький», з поставленим завданням впоралася, операція з буксирування пройшла успішно. Він зазначив, що в цьому є заслуга морського буксира «Титан» (порт приписки м. Іллічівськ), з яким було встановлено чітку взаємодію.

  Офіцер додав, що військові моряки надійно забезпечили безаварійну роботу механізмів корабля, на якому вони раніше в море не виходили (останніми роками під час періоду служби «Балти» у Севастополі екіпаж судна складався із цивільних моряків).

  «Екіпажу були визначені обов’язки за спеціальностями, неслась вахта електриків,  дозорних, сигнальників тощо», – розповів капітан 3 рангу Юрій Рудковський. Він додав, що матеріальна частина корабля перебуває у справному стані, тож невдовзі «Балта» зможе виконувати завдання за призначенням.

  Судно розмагнічування «Балта» стало третім після ракетного катера «Прилуки» і танкера «Фастів» Військово-Морських Сил Збройних Сил України (у березні вони також були захоплені російською стороною) судном, яке після розблокування перебазоване до Одеси.

  На сьогодні в Криму представники військових відомств України і Російської Федерації у складі комісії продовжують роботу з уточнення графіку виведення з портів півострова українських кораблів і суден.