• In English
 • На Дніпропетровщині створюється батальйон спецпризначення "Дніпро" для попередження тероризму та сепаратизму
  опубліковано 15 квітня 2014 року о 10:03

  Керівництвом Міністерства внутрішніх справ України прийнято рішення про створення спеціальних підрозділів для подолання загрози терористичної небезпеки і сепаратизму на місцях. На Дніпропетровщині з цією метою формується батальйон спецпризначення «Дніпро». До нього увійдуть військові різних спеціальностей та ті, хто безпосередньо брав участь у військових діях в Афганістані та інших «гарячих» точках. Стати військовим батальйону спецпризначення «Дніпро» може той, хто прагне зберегти мир та спокій у рідному регіоні, має військовий досвід та пройде відбір. Про це повідомив під час щотижневого брифінгу в.о. заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов.

  Батальйон буде сформований остаточно як боєздатна одиниця в стислі терміни. Складатиметься він із 500 осіб, а також найсучаснішої військової амуніції та техніки.

  Наразі проводиться відбір бажаючих. Своєрідним кадровим резервом став Полк національного захисту регіону.

  «Завдяки тому, що ми вели систематичну роботу з відставними військовими, на Дніпропетровщині було створено Полк національного захисту. Наразі близько 1 тис. осіб вже пройшли через відповідний професійний відбір. Це люди різних військових спеціальностей і, в першу чергу, туди звернулися ті, хто не може бути комісованим через систему військових комісаріатів, бо військова спеціальність вже ліквідована, або люди не потрапляють під мобілізацію за віком. Цей полк – це своєрідний кадровий резерв для спецбатальйону «Дніпро», - зазначив Борис Філатов.

  Він наголосив, що з цього кадрового ресурсу будуть відібрані кращі. Це люди, які пройшли бойові дії в Афганістані та інших «гарячих» точках. Ті, хто за спеціальністю є співробітниками спецназу та військово-десантних військ. Всі бажаючі, що не охоплені структурою полку Національної захисту, можуть звертатися у Штаб національного захисту, що знаходиться на першому поверсі Дніпропетровської облдержадміністрації. Там буде рекрутинговий пункт. І там можна отримати вичерпні інструкції.

  «Вступити до спецпідрозділу зможуть тільки люди з відповідною військовою спеціальністю. Всі бажаючі, які підтвердять свою кваліфікацію, пройдуть відповідні тести, зможуть служити в спецпідрозділі. Хто не пройде цей суворий відбір, залишаться у розпорядженні Полку національного захисту», - зазначив Борис Філатов.

  Батальйон буде озброєний стрілецькою зброєю, екіпірований за останнім словом військової техніки. У разі необхідності він може бути озброєний важким озброєнням, а також легкою бронетехнікою. У нього буде відповідна форма та знаки відмінності. За зброєю буде встановлений абсолютно суворий контроль. Спецбатальйон буде підпорядковуватися безпосередньо МВС, але при цьому знаходитиметься територіально в Дніпропетровській області для виконання завдань саме на території регіону.

  Після усунення військової загрози і терористичних атак батальйон може бути або розформований, або перепідпорядкований Міністерству оборони. Він стане основою для армії резервістів.

  Також в.о. заступника голови ОДА додав, що наразі для збереження стабільної ситуації на території області, на кордоні зі східними сусідами встановлюються блок-пости.

  .