У І кварталі поточного року обсяг виробництва сільськогосподарської продукції у Волинській області становить 656,3 млн. грн. Про це йшлося на сьогоднішній оперативній нараді голови Волинської облдержадміністрації Григорія Пустовіта.
Як поінформував директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко, ріст відбувся, зокрема, у галузі тваринництва, і становить 7,9% до аналогічного періоду минулого року, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 20,5%. За темпами росту Волинь посідає 7-ме місце в Україні, за обсягами – 9-те, за виробництвом на одну особу – 5-те.
Однак, як поінформував Юрій Горбенко, нині спостерігаються і сезонні негативні тенденції, зокрема від початку року поголів’я ВРХ зменшилося на 7 200 голів: “Це обумовлено потребою в коштах на проведення весняно-польових робіт та зменшенням закупівельної ціни на молоко і м’ясо”. Водночас він додав, що “разом з тим, за останній місяць, спад поголів’я ВРХ зупинено та спостерігається тенденція до його нарощування, зокрема у Рожищенському, Маневицькому, Горохівському та Турійському районах”.
Юрій Горбенко також розповів, що у великих аграрних підприємствах, де предметно займаються галуззю молочного скотарства і далі збільшується виробництво молока. Його вироблено на 600 тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Вагомим фактором у розвитку тваринництва є й особисті селянські господарства. На 1 квітня ц. р. їх нараховується 3 574. Там утримується понад 12 тисяч корів. За січень-березень кількість господарств, де утримується 3 і більше корів, зросла на 130, а поголів'я ВРХ збільшилося на 417 корів.
Тривають навчання власників особистих селянських господарств з питань прогресивного ведення молочного скотарства, підвищення продуктивності молочного стада, технології виробництва і заготівлі кормів, вирощування сільськогосподарських культур.
Голова Волинської облдержадміністрації Григорій Пустовіт дав завдання й далі працювати над збільшенням поголів'я ВРХ в області. Також, за його словами, необхідно пожвавити роботу щодо створення сімейних (родинних) ферм. Адже, на переконання Григорія Пустовіта, вони є вагомим фактором зайнятості селян, дають можливість працювати, отримувати прибутки.