• In English
 • Голова Держінформнауки закликає роботодавців зважено підходити до питання скорочення працівників ІТ-галузі
  опубліковано 14 квітня 2014 року о 11:44

  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко заявляє, що до вирішення питання скорочення працівників необхідно підходити зважено і стримано.

  Він нагадав, що сьогодні у державі прийняте складне рішення про 10-відсоткове скорочення чисельності держслужбовців в органах влади. «Однак це не означає, що такі завдання слід виконувати, керуючись виключно математичними і статичними міркуваннями. Це серйозні рішення і до їх прийняття потрібно підходити зважено. 10% - це велика цифра, особливо в умовах, коли кожен спеціаліст державі вкрай потрібен», - заявив Володимир Семиноженко.

  Він пояснив, що скорочення - це не тільки звільнення фахівців з багаторічним досвідом роботи. Це ще й проблема перерозподілу функцій і обов’язків скорочених спеціалістів між іншими працівниками.

  Крім того, статистика свідчить про непропорційні принципи скорочень за напрямками діяльності міністерств і відомств. «Сумний приклад полягає в тому, що під першу чергу скорочень підпадають фахівці інформаційних технологій. Пропорції скорочення часто перевищують 50%», - заявив Голова Держінформнауки.

  На його думку, таке явище є недопустимим, оскільки це ставить під загрозу формування кадрового резерву професійних фахівців галузі для забезпечення ефективного державного управління з використанням ІТ-технологій. Це, у свою чергу, знизить показники зрілості України в ІТ-сфері, вплине на державну політику впровадження та всебічної підтримки інформаційних технологій в органах державної влади. «В умовах, коли наші потужності в галузі високих технологій визнані у всьому світі, гальмувати процеси розвитку галузі - фактично стримувати економічний і соціальний розвиток держави», - переконаний Володимир Семиноженко.

  «Тому я закликаю керівників органів державної влади дуже зважено підходити до питання скорочення працівників сфери ІТ і таким чином забезпечити розвиток і безперебійну роботу державних інформаційних ресурсів та гарантувати умови для формування в Україні необхідного ІТ-резерву», - заявив Голова Держінформнауки.