• In English
 • Анатолій Максюта обговорив із представниками USAID можливість допомоги Україні в проведенні реформ
  опубліковано 14 квітня 2014 року о 10:16

  Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта провів зустріч із представниками Агентства США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID), під час якої сторони обговорили можливість надання Агентством допомоги Україні в процесі реалізації реформ.

  Анатолій Максюта зазначив, що на сьогодні дуже багато країн та окремих організацій готові надати підтримку Україні у тих чи інших напрямках реформ. Тому виникає необхідність створення системи чіткої координації дії цих організацій і країн-донорів, для того щоб ефект від наданої допомоги був якомога більшим. У цьому українська сторона розраховує на підтримку експертів USAID.

  Також Перший заступник Міністра підкреслив, що на сьогодні в Україні приймаються закони, спрямовані на формування максимально комфортних умов ведення бізнесу й залучення інвестицій. Прийняття цих законів є дуже важливим, однак набагато важливішою є їх імплементація. І в цьому допомога фахівців USAID не буде зайвою.

  «Мені б дуже хотілося, щоб проведена дерегуляція здійснювала реальний позитивний вплив на економіку», – наголосив Анатолій Максюта.

  Він зазначив, що в Україні сьогодні формується нова економікаекономіка, яка вчиться заробляти гроші.

  «Зараз Україні потрібна допомога у створенні нової моделі економіки, яка б відповідала новим реаліям, в яких опинилася Україна. Країна знаходиться у тому становищі, коли потрібно змінювати темпи розвитку, а також механізми розвитку. Треба створити економіку, яка не позичає, а самостійно заробляє гроші», – вважає Перший заступник Міністра.

  Довідково

  Регіональна Місія Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) працює в Україні, Білорусі й Молдові з 1992 року. Головною метою Агентства є допомога цим країнам під час переходу до демократії та ринкової економіки. Незважаючи на унікальність проблем розвитку кожної з країн, програми Місії зосереджені на таких напрямках, як демократизація сфер управління, економічний розвиток і соціальна допомога.