• In English
 • Міністр інфраструктури України взяв участь у засіданні Чернівецької обласної ради
  опубліковано 11 квітня 2014 року о 13:46

  11 квітня Міністр інфраструктури України Максим Бурбак перебуває із робочим візитом у Чернівцях, у рамках якого він взяв участь у засіданні Чернівецької обласної ради.

  Під час свого виступу Міністр звернув увагу обласних депутатів на політику Уряду щодо децентралізації влади, яка надасть ширші повноваження місцевій владі, зокрема для розвитку інфраструктури.

  «Реформою місцевого самоврядування, запропонованою Віце-прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, передбачено ліквідацію обласних адміністрацій і створення виконкомів, яким буде передано владу на місцях. Це децентралізація влади. Разом із повноваженнями будуть передані і частина податків, щоб міста самі визначалися з їх розподілом», - сказав Максим Барбак.

  За його словами, таким чином місцева влада зможе більше зосередитись і на розвитку інфраструктури. Оскільки наразі у держбюджеті немає коштів на великі проекти.

  «Ми не залатаємо дефіцит бюджету у 280 млрд. грн. без зовнішніх запозичень. Тому Уряд скоротив багато недієвих програм. На деякий час було призупинено роботу по капітальних вкладеннях. Зараз проведено роботу по корегуванню фінансових планів підприємств. Найближчим часом будуть розпочаті видатки», - зазначив Максим Бурбак.

  Стосовно розвитку транспортного сполучення з Буковиною Міністр розповів, що поки жодна компанія не погодилася відновити авіарейси між Києвом та Чернівцями, однак буде покращено залізничний рух – невдовзі поїзд сполученням Київ-Чернівці-Київ проходитиме маршрут на 2 години швидше. Також Максим Бурбак повідомив про проведення наступного тижня зустрічі з румунським колегою з приводу будівництва трьох пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні.

  Щодо розбудови та ремонту автомобільних шляхів Міністр повідомив, що наразі Укравтодор веде переговори по оптимізації кредитних запозичень з метою збільшення фінансування безпосередньо дорожніх робіт.

  «На ремонт доріг нам потрібні 35 млрд. грн. Держдбюджетом на поточний рік передбачено десь половину. Після сплати по кредитних зобов’язаннях та боргів на утримання доріг залишається близько 2,5 млрд. грн., а розділивши їх на 170 тис. км - фактично нічого. Тому керівництво Укравтодору прийняло правильне рішення щодо оптимізації кредитного портфелю. Також ведуться переговори з ЄБРР і ЄІБ. Ці банки погодилися оновити кредитні лінії», - зазначив Міністр.

  Він зауважив, що роботи будуть зосереджені на вже розпочатих проектах, а відтак закликав місцеву владу також залучати кошти в розбудову інфраструктури в рамках транскордонного співробітництва.