• In English
 • Працівники Державної виконавчої служби України вивчатимуть досвід грузинських колег щодо реформування
  опубліковано 11 квітня 2014 року о 10:58

  Працівники Державної виконавчої служби України на чолі з Головою Дмитром Сторожуком та група експертів Тбіліського Національного виконавчого бюро почали серію консультаційних зустрічей.

  З 2002 року у Грузії функціонує Тбіліське Національне виконавче бюро, створене при Міністерстві юстиції. За 11 років ця структура повністю змінила принципи державної виконавчої системи, викорінивши корупційні схеми і заощадивши державній казні мільярди коштів. Сьогодні Голова ДВС України  Дмитро Сторожук провів зустріч з колегами з Нацбюро, щоб ознайомитися з інструментами реформування виконавчої системи Грузії.

  «Історія становлення нової грузинської виконавчої системи дуже показова і разом з тим по-своєму радикальна. Наведу безперечний факт — сьогодні Нацбюро щороку реалізовує 75% арештованого майна за допомогою електронних торгів, тоді як в Україні цей показник становить лише 10%. При цьому ми усвідомлюємо, що українське законодавство керується відмінними від грузинських нормативними актами і ресурсами, тож нам потрібно буде адаптувати здобутки колег до власних можливостей. Але новий Уряд взяв однозначний курс на реформування, тож ми невідкладно починаємо змінювати ситуацію», - підкреслив Дмитро Сторожук.

  Під час зустрічі експерти з Нацбюро презентували концепцію роботи виконавчої структури, зокрема: механізм запровадження системи електронних торгів на заміну публічних, створення консультаційних органів для населення, шляхи реалізації адміністративної реформи у виконавчих органах влади в цілому.

  «Тбіліським Нацбюро вплив людського фактору на робочі процеси у виконавчій сфері зведений практично до нуля, що автоматично унеможливлює наявність корупції. Ми хочемо досягти того ж результату, використавши досвід колег», - зауважив Голова ДВС України.

  Він додав, що серія двосторонніх консультацій триватиме, а вже невдовзі робоча група ДВС на чолі з Дмитром Сторожуком відвідає Національне виконавче бюро у Грузії, аби особисто ознайомитися з усіма інструментами роботи структури.

  Нагадаємо, вже 1 травня в чотирьох регіонах України запрацює пілотний проект Державної виконавчої служби України щодо реалізації конфіскованого майна шляхом проведення електронних торгів.