• In English
 • ПАРЄ назвала анексію Криму незаконною та закликала РФ вивести війська з АРК, - Павло Петренко
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 10:40

  Парламентська Асамблея Ради Європи вважає анексію Криму Російською Федерацією незаконною та закликала РФ вивести свої війська з АРК. Про це, коментуючи резолюцію ПАРЄ, заявив Міністр юстиції України Павло Петренко під час свого офіційного візиту до Страсбургу.

  «Асамблея вважає, що жоден з аргументів, що використовує Російська Федерація для виправдання своїх дій, не відповідає фактам та свідченням. Відповідну резолюцію було підтримано безпрецедентно великою кількістю голосів – «за» проголосували 154 парламентарі», - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, Асамблея вважає, що кампанія щодо відокремлення АР Крим та її інтеграції у Російську Федерацію була інспірована російською владою під прикриттям військової інтервенції.

  «Так званий референдум у Криму був неконституційним як за Конституцією України, так і за Конституцією Криму. Явка на нього та самі результати, що були повідомлені, не є правдоподібними. Таким чином, наслідки цього референдуму, як і незаконна анексія території Російською Федерацією, не мають юридичної сили і не визнаються Радою Європи», - процитував Міністр проект резолюції.

  За його словами, ПАРЄ підтверджує свою рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України та висловлює своє глибоке занепокоєння щодо нарощування великої кількості російських військових сил уздовж кордону з Україною, що може бути ознакою того, що РФ розглядає подальшу неспровоковану військову агресію проти України. А це є неприйнятним.

   «Враховуючи ризик дестабілізації та погіршення безпекового режиму цілого регіону подальшою російською військовою агресією проти України, Асамблея рекомендує, щоб Сполучені Штати Америки та Сполучене Королівство – як підписанти Будапештської Угоди – так і інші відповідні європейські держави вивчили можливість реальних безпекових угод для забезпечення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», - наголосив Павло Петренко.

  Також Міністр повідомив, що ПАРЄ висловила занепокоєння у зв’язку зі збільшенням кількості підтверджених повідомлень про порушення прав людини щодо етнічних українців та кримськотатарської меншини в Криму, включаючи право доступу до власних будинків після анексії Росією.

  За словами Павла Петренка, Асамблея також висловила жаль, що демократичні зміни і політичні події в Україні були затьмарені подіями в Криму. «Асамблея рішуче засудила російську військову агресію і подальшу анексію Криму, що стало явним порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН, Гельсінський Заключний Акт ОБСЄ та Статут і базові принципи Ради Європи», - прокоментував резолюцію Міністр юстиції України.