• In English
 • Україні ще потрібно працювати, щоб отримати імідж країни, яка прихильно ставиться до бізнесу, - Павло Шеремета
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 17:14

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета провів брифінг для представників засобів масової інформації, на якому повідомив про результати роботи Міністерства з моменту призначення його на посаду.

  Під час брифінгу Міністр зазначив, що основним питанням, вирішити яке необхідно було у найкоротші терміни, стало питання пошуку джерел наповнення Державного бюджету. Була проведена надзвичайно велика робота, результатом якої стало: затвердження програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом, декларування багатьма міжнародними організаціями намірів збільшити інвестування в нашу країну, а також заяви багатьох країн світу про готовність надати Україні фінансуванняі у вигляді допомоги, і під конкретні реформи чи проекти.

  «Ми надзвичайно вдячні всім організаціям, які фактично без умов погодилися збільшити свої портфелі в Україні», – підкреслив Павло Шеремета.

  За словами Міністра, наступне нагальне завдання стосувалося підготовки змін законодавства про державні закупівлі. Підготовка відповідного законопроекту тривала понад два тижні й наразі він направлений до Верховної Ради України.

  При цьому Міністр повідомив, що паралельно з підготовкою законодавчих змін у сфері держзакупівель проводилася робота з опрацювання можливих заходів із дерегуляції. Він наголосив, що йдеться про спрощення та здешевлення ведення бізнесу, починаючи з його реєстрації і закінчуючи закриттям. Водночас держава мусить продемонструвати готовність всіляко підтримувати розвиток підприємництва, відмовившись від «дозвільного» принципу і перейшовши до принципу реєстрації бізнесу.

  «Україні ще потрібно буде отримати імідж держави, яка прихильно ставиться до бізнесу, – наголосив Павло Шеремета. – Наша мета – сприяти бізнесу у зростанні, тому що саме бізнес створює нові робочі місця».

  Ще одне пріоритетне завдання, над яким працює Мінекономрозвитку, стосується розвитку в Україні людського капіталу. Міністр погодився із твердженням, що для вирішення цього питання потрібно кілька років. Але зазначив, – якщо не почати робити перші важливі кроки у цьому напрямку вже зараз, то наслідки для економіки й суспільства загалом можуть бути дуже негативними.

  Міністр повідомив, що за останні кілька тижнів мав багато зустрічей як зі студентами різних вузів, так і з представниками бізнесу.

  Павло Шеремета зазначив, що, відповідно до виконання визначених пріоритетних завдань, Міністерство буде переорієнтуватися на реалізацію інших. Так, наприклад, після вирішення питання держзакупівель Міністерство сфокусує свою роботу на залученні інвестицій в Україну та стимулюванні експорту продукції українських виробників.