• In English
 • Укртрансінспекція готує нову електронну базу автомобільних перевізників
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 14:14

  Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція) готується до запуску програми обліку, розподілу та видачі дозволів для здійснення міжнародних автоперевезень на основі електронної бази перевізників. Очікується, що у тестовому режимі ця система запрацює вже з 15 квітня. Про це стало відомо у ході наради за участю Міністра інфраструктури Максима Бурбака, голови Укртрансінспекції Валерія Черненка, директора департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Дмитра Петухова та голови Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) Леоніда Костюченка.

  Як зазначив Міністр інфраструктури, аналогічна програма мала повноцінно запрацювати з 1 квітня 2014 році, однак на сьогодні нею не можливо повноцінно користуватися, бо компанія-розробник відмовляється передавати її у власність Укртрансінспекції.

  «Програмний продукт контролює компанія-розробник, яка не передає його нам. Хоча кошти сплачені. Тобто розробники можуть у будь-який момент втрутитися у програму і вплинути на автоматизований процес. Відтак ми були змушені звернутися до правоохоронних органів для розслідування ними можливих корупційних схем», - розповів Максим Бурбак. Він додав, що з цієї причини розподіл дозволів на міжнародні автоперевезення на ІІ квартал було проведено на підставі роботи перевізників у І кварталі.

  Водночас голова Укртрансінспекції Валерій Черненко зазначив, що нова електронна база перевізників формується за участю комісії, яка розслідує видачу та ефективність використання дозволів. Її завдання з’ясувати, на яких автомобільних перевізників розподілялися дозволи на проїзд територіями країн, до яких вони не здійснюють перевезення. Таких перевізників виключатимуть з бази даних, яка стане основою електронної програми. Міністр інфраструктури закликав представників АсМАП долучитися до роботи цієї комісії, щоб сформувати прозору електронну базу добропорядних перевізників.

  Комісія працюватиме до 15 квітня, а вже з цього дня запланована робота автоматизованої системи. Нова база перевізників Укртрансінспекції буде синхронізована із базою митниці, що дасть змогу чітко контролювати використання дозволів перевізників.

  «До кінця тижня буде введено тестовий режим програми. Програма, яку розробляють програмісти, дасть можливість он-лайн бронювання з доставкою кур’єрською поштою. Тобто відпрацьовується такий алгоритм роботи: перевізник увійшов у систему, забронював дозвіл, отримав його через кур’єра, використав, митниця підтвердила використання, перевізник здав використаний дозвіл і отримав наступний за таким же алгоритмом», - повідомив Валерій Черненко.

  У цілому ж після впровадження автоматизованої програми обліку і видачі дозволів стане можливим відмовитися від квотованого принципу розподілу дозволів обмеженої річної квоти.