• In English
 • Державна служба геології та надр України усуває порушення законодавства у сфері надрокористування
  опубліковано 07 квітня 2014 року о 18:50

  Державна служба геології та надр України за дорученням Міністерства екології та природних ресурсів України розпочала роботу щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування. Про це 7 квітня 2014 року під час брифінгу в Будинку Уряду зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник.

  Очільник Мінприроди зазначив, що працівники Міністерства здійснили оцінку ринкової вартості матеріально-сировинної бази АР Крим. «За попередньою оцінкою, вона склала близько 127 мільярдів гривень. Тобто окупація Криму – це не тільки політична проблема, це питання того, що  Росія захоплює рентабельні підприємства, що працюють, перспективні родовища тощо. Для прикладу, 380 родовищ перебувають на державному балансі України, я вже назвав оціночну вартість у 127 мільярдів гривень, з них 198 експлуатуються, це приблизно 45,7 мільярдів гривень», – зазначив Андрій Мохник.

  Також Міністр повідомив, що «наказом Держгеонадр України скасовано 17 рішень Комісії з питань надрокористування та накази Держгеонадр у частині надання товариству «Голден Деррік» спецдозволів на користування надрами. Враховуючи порушення закону про нафту і газ, анульовано спеціальні дозволи на користування надрами компанії «Голден Деррік» на Ново-Диканській, Попаснянсько-Самарській та Північно-Перещепинській площинах».

  Як зазначив Андрій Мохник, з Кабінетом Міністрів вже узгоджено питання ратифікації рамкової угоди між Україною та ЄБРР щодо діяльності Чорнобильського фонду «Укриття». Ця тема протягом тривалого часу була на розгляді, але вже сьогодні Міністерство закордонних справ готує подання у Верховну Раду України для того, щоб ратифікувати зазначену угоду.