• In English
 • Держсільгоспінспекція спрощує технічний контроль с\г техніки
  опубліковано 07 квітня 2014 року о 12:47

  Враховуючи думку громадськості та відповідно до позиції Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо врегулювання питання з проведення деяких напрямків технічного контролю сільськогосподарської техніки, Державна інспекція сільського господарства України підготувала проект Закону України, яким пропонується спростити технічний контроль тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки та інших механізмів.

  Законопроектом передбачається посилення відповідальності власників технічних засобів шляхом підвищення штрафів за невиконання законних вимог інспекторів сільського господарства щодо усунення порушень експлуатації, пов’язаних з безпекою праці.

  Також документ визначає перелік порушень правил технічної експлуатації машин, відповідно до яких інспекторами будуть готуватися матеріали про адміністративні правопорушення. Водночас проект посилює і відповідальність посадових осіб, які перевіряють технічний стан та експлуатацію машин на підприємствах.

  Голова Держсільгоспінспекції Микола Поєдинок відзначив, що розробка цього законопроекту в першу чергу зменшить адміністративне навантаження на аграріїв. Крім того, кожна раціональна пропозиція, яка буде ініційована бізнесом, аграріями і громадськістю обов’язково буде підтримана Інспекцією.