• In English
 • Обмежено обіг майже двох тонн тваринницької продукції
  опубліковано 07 квітня 2014 року о 12:34

  Минулого тижня працівниками ветеринарної міліції продовжено проведення заходів з недопущення надходження на споживчий ринок неякісної продукції тваринного походження, у ході яких обмежено обіг 1 889 кг  продуктів сумнівного тваринного походження. 

  Так, у м. Вінниця на складі одного з ринків викрито факт виготовлення рибопродукції без документів дозвільного характеру та з порушенням технологічних і санітарних норм. За результатами перевірки діяльність цеху призупинена, вилучено та утилізовано 134 кг рибопродукції, винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

  Як повідомив начальник відділу ветеринарної міліції  МВС України Сергій Оксюта у ході перевірки одного із складів-холодильників м. Мостиська Львівської області працівниками ветеринарної міліції виявлено зберігання продукції тваринного походження в асортименті загальною вагою 1 457 кг, на яку були відсутні будь-які документи, що засвідчують походження, якість та безпечність. Цю продукцію вилучено з обігу та направлено для подальшої утилізації на Жовківський ветсанутильзавод, винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. 

  У цілому на території України продовжено проведення заходів із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та продовольчої безпеки.

   Для реалізації цих завдань у регіонах України діють мобільні групи у складі працівників ветеринарної міліції та державної служби ветеринарної медицини. Даними мобільними групами здійснено 225 перевірок суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом продукції тваринного походження. Також у зв’язку із загрозою занесення збудника африканської чуми свиней  на територію держави працівниками підрозділів ветеринарної міліції на цілодобових ветеринарно-міліцейських постах перевірено 133 автотранспортні засоби.

  Так, мобільною групою у складі працівників відділу ветеринарної міліції, УДСБЕЗ та ВДАІ Краснодонського РВ ГУМВС України в Луганській області здійснено відпрацювання прикордонних автошляхів області. У ході відпрацювання було зупинено та перевірено вантажний автомобіль під керуванням мешканця м. Васильків Київської області, який здійснював перевезення 62 голів ВРХ без супровідних ветеринарних документів, відомостей на переміщення, ідентифікаційних номерів, ветеринарних карток та паспортів. З’ясовано, що власником даної худоби є мешканець с. Власівка Краснодонського району, який придбав дане поголів’я в Закарпатській області у населення. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Краснодонського РВ ГУМВС України в Луганській області, де за результатами проведених слідчо-оперативних заходів прийнято рішення про вилучення 62 голів ВРХ та передачі їх на відповідальне зберігання власнику.

  Всього під час перевірок задокументовано 96 правопорушень, відповідальність за які передбачена статтею 107 КУпАП. У дохід держави стягнуто штрафних санкцій на суму 7 958 грн. Винесено та проконтрольовано виконання 41 інспекторського припису. До інших правоохоронних органів та прокуратури направлено 4 матеріали. Підготовлено та направлено 16 інформацій до органів виконавчої влади.

  Минулого тижня  за участю працівників ветеринарної міліції обмежено обіг 1 889 кг продукції тваринного походження, якість якої не підтверджена відповідними документами. Загальна сума вилученої продукції становить 23 954 гривень. Забезпечено контроль за утилізацію 134 кг неякісної тваринницької продукції.