• In English
 • Уряд знайшов кошти, щоб третина українців не відчули підвищення цін через газову агресію Росії, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 05 квітня 2014 року о 13:26

  «Наші російські сусіди застосували проти України ще один вид агресії - газову агресію», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в суботу, 5 квітня.

  Глава Уряду нагадав, що російський уряд «разом із частиною російського уряду, якою є компанія «Газпром», заявили про безпрецедентне збільшення ціни на природній газ для України, яка тепер сягає практично 500 доларів США».

  Він підкреслив, що ця ціна – найвища в Європі: «І це є не економічна, а політична ціна».

  «Росії не вдалось захопити Україну через військову агресію, і зараз реалізується план тиску і захоплення України через газову і економічну агресію», - підкреслив Глава Уряду.

  Керівник НАК «Нафтогаз» України», нагадав Арсеній Яценюк, провів перемовини з «Газпромом» у Москві: «Вчора ми чітко і офіційно заявили нашу позицію - Україна готова далі купувати природній газ за ціною, яка існувала з початку поточного року – $268. Це прийнятна і збалансована ціна».

  Глава Уряду наголосив, що жодних економічних підстав для росту цін на природній газ не існує: «Основний енергетичний продукт, нафта, знизилась в ціні на рівень $99, а саме до цього показника прив’язується в цілому вартість енергетичних продуктів у світі. Тому політичний тиск є неприйнятним і ціну в $500 ми не приймаємо».

  «Ми готові провести всі розрахунки за попередньо поставлений газ і очікуємо офіційної відповіді від російської компанії «Газпром», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд усвідомлює, що як наступний крок Росія може обмежувати постачання природного газу до України. Глава Уряду звернувся до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана: «Ми повинні готувати два варіанти розвитку подій, у тому числі і той, коли Росія обмежує і закриває постачання природного газу на територію України».

  «В таких сьогодні ми умовах. Але як би нам не було складно, це ми переживемо. Така плата за українську незалежність», - сказав він.

  Водночас, наголосив Арсеній Яценюк, в умовах безпрецедентного підвищення цін на природній газ Уряду «вдалось продавати населенню України газ, який в чотири рази дешевший, ніж російська ціна». За його словами, це можливо завдяки тому, що в України ще є газ власного видобутку.

  Окрім того, нинішня цінова політика на ринку, як підкреслив він, «змушує Уряд при підвищенні цін на енергоносії прийняти важливе рішення по компенсації людям, які можуть втратити через підвищення цін і тарифів».

  «Ми суттєво переглянули модель субсидій і компенсацій, яка працювала в Україні до сьогоднішнього дня», - повідомив Арсеній Яценюк. Внаслідок цього кількість домогосподарств, які отримуватимуть субсидії, зросте з 1 млн до 4,5 млн.

  «Загалом 30% населення України буде покрите безпрецедентною програмою компенсації. Це мільярдні кошти з державного бюджету. Але ми найшли ці гроші для того, щоб 30% українців не відчули підвищення цін на енергоносії і комунальні послуги. Навіть незважаючи на те, що Росія безпрецедентно підняла ціну на газ і фактично робить все для того, щоб знищити українську економіку і підірвати соціальну стабільність», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду також зазначив, що Кабінет Міністрів має декілька варіантів врегулювання ситуації  щодо ціни на газ: «Ми будемо застосовувати у правовідносинах з російським монополістом «Газпром» всі методи щодо врегулювання ситуації, в тому числі й міжнародно-правові».