• In English
 • Олександр Сич: Українська фармацевтика потребує державної стратегії
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 18:28

  «Інтереси суспільства в сфері обігу ліків вимагають більшої гнучкості не лише від фармацевтів, але й урядовців». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час наради з питань розвитку фармацевтичної галузі, що відбулася 4 квітня 2014 р. у Будинку Уряду.

  Віце-прем’єр наголосив на обопільній відповідальності держави і підприємців за ситуацію в галузі в зв’язку зі встановленням ПДВ в розмірі 7% на операції з постачання лікарських засобів і медичних препаратів. «З одного боку галузь потребує не стільки хаотичних регулятивних кроків, зумовлених потребою в латанні дірявого бюджету, скільки державної стратегії, що ґрунтуватиметься на імпортозаміщенні та впровадженні кращих світових стандартів. З іншого – громада могла б розраховувати на більшу соціальну відповідальність фармацевтів», - підкреслив Олександр Сич.

  В ході експертного обговорення проблеми Віце-прем’єр доручив керівникові МОЗ разом із представниками інших центральних органів виконавчої влади в тижневий термін підготувати пропозиції щодо врегулювання колізії, що загрожує ціновим стрибком у соціально чутливій сфері ринку, а також подякував українським фармацевтам за готовність тимчасово «заморозити» ціни на ліки першої необхідності на заклик Віце-прем’єра. «Ми маємо вчасно запобігти кризовим явищам і будь-якою ціною гарантувати доступність, якість і безперебійність постачання лікарських засобів», - наголосив урядовець.

  Олександр Сич високо оцінив пропозиції учасників наради щодо підготовки нової редакції закону про медичні вироби, дерегуляції фармацевтичної сфери, спрощення процедур реєстрації лікарських засобів, впровадження електронних торгів у держзакупівлях ліків і медичних препаратів тощо. «Майбутнє фармацевтичної галузі в ефективному приватно-державному партнерстві, що здійснюється в інтересах усіх без винятку громадян, а не купки корумпованих чиновників», - підсумував Віце-прем’єр.