• In English
 • Арсеній Яценюк: Відтік коштів з банківської системи суттєво уповільнився
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 16:45

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив про позитивні сигнали щодо валютно-курсової стабільності - суттєво уповільнився відтік коштів з банківської системи і зменшився обсяг купівлі іноземної валюти. Про це Глава Уряду повідомив під час прес-конференції в Києві в п’ятницю, 4 квітня, на яку зібралися представники ЗМІ з усіх регіонів України.

  Він підкреслив, що на відтік коштів впливають і політичні, і економічні, і військові аспекти, зокрема «неймовірні борги, падіння економіки третій рік поспіль».

  «Складно мати економічну стабільність, коли в тебе в країні 23 тисячі російських військ у Криму і ще по периметру державних кордонів близько 15-ти тисяч російських військ, танків, артилерії і щоденні провокації проти країни», - зазначив Прем’єр-міністр.

  Як підкреслив Арсеній Яценюк, Україна фактично перебуває в стані військової і політичної агресії: «Росія намагається підірвати в східних і південних областях України ту хитку стабільність, яка сьогодні існує, через агентуру, через так званих протестувальників, через спроби дискредитації на зовнішньополітичній арені, які повністю і цілком провалились».

  Що стосується економічної агресії, то йдеться про обмеження двосторонньої торгівлі, підняття цін на газ, тиск на український бізнес, який співпрацює з Росією.

  «Такі сьогодні у нас виклики. Будемо справлятися з ними», - додав він.

  «Є позитивні сигнали. Відтік коштів з банківської системи дуже суттєво уповільнився», - підкреслив Прем’єр-міністр.

  Ще однією позитивною тенденцією є зменшення обсягу купівлі іноземної валюти порівняно з обсягами продажу. Арсеній Яценюк повідомив, що за вчорашній день різниця становила 7 млн. доларів.

  «Населення почало продавати іноземну валюту, - сказав Глава Уряду. - Це хиткі, але позитивні сигнали».