• In English
 • За допомогою звернулися 247 людей з Криму до координаційного центру при Дніпропетровській ОДА
  опубліковано 04 квітня 2014 року о 17:10

  У Дніпропетровській області працює Регіональний координаційний центр при Дніпропетровській обласній державній адміністрації з надання всебічної підтримки у забезпеченні життєдіяльності осіб з території Автономної Республіки Крим. Центр працює у щоденному режимі. До нього за допомогою звернулося 69 сімей, загалом 247 осіб.

  Координаційний центр працює за трьома напрямками: забезпечення житлом для тимчасового проживання, забезпечення соціальними та пенсійними виплатами, організація навчання дітей та медичний супровід.

  На сьогодні  забезпечено житлом 23 особи, які звернулися з даного питання. Розселення осіб вирішується шляхом їх розміщення до осель жителів області, які виявили бажання надати таку допомогу, а також до готелів та гуртожитків. Також сформовано резерв житлової площі для подальшого розселення переселенців у гуртожитки начальних закладів, санаторії та оздоровчі заклади області (близько 1000 місць).

  «Всі соціальні виплати та пенсійне забезпечення проводяться своєчасно в установлені терміни. У повному обсязі задіяно механізм запиту електронних справ переселенців з органів соціального захисту населення та Пенсійного фонду Криму. Це дало змогу значно спростити питання отримання допомог за місцем фактичного проживання в Дніпропетровській області. З питань пенсійного забезпечення звернулося 87 осіб, з питань соціальних виплат - 23 особи. Всі питання вирішено», - повідомив у ході селекторної наради перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський.

  Питання організації навчання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах вирішується в оперативному режимі. Батькам дітей надається пропозиція щодо влаштування дітей до закладів за місцем їх тимчасового проживання.

  До дошкільних навчальних закладів влаштовано 7 дітей, до шкільних навчальних закладів – 49 дітей.

  Всі діти оглянуті медичними працівниками та взяті на облік в закладах охорони здоров’я. Крім того, лікування пройшли 10 дорослих.

  У цілому робота із забезпечення соціального захисту осіб з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя організована систематично з залученням до роботи представників громадськості.

  Координати усіх структурних підрозділів облдержадміністрації та служб області, які задіяні в даній роботі, розміщені на веб-сайті облдержадміністрації. Також на залізничному вокзалі м. Дніпропетровська відкрито інформаційну кімнату для переселенців з Криму, в якій громадяни можуть отримати відповідну інформацію.