• In English
 • Ігор Швайка: Сподіваємось на тісну співпрацю з ЄС у просуванні аграрної продукції на європейські ринки
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 19:08

  Сьогодні, 3 квітня, Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка, перебуваючи з робочим візитом в Литовській Республіці, виступив з доповіддю на круглому столі «Місце тваринництва в світовій економіці». У своїй промові він зазначив, що аграрний сектор економіки України має позитивну тенденцію динамічного розвитку на найближчий час. В основному це зумовлено можливостями ефективного використання земельного фонду України.

  Міністр відзначив, що, враховуючи особливості ведення аграрного бізнесу в Україні, перспективним є розвиток високотехнологічних аграрних підприємств. У цьому контексті Україна знаходиться у руслі світового тренду.

  «Виробництво тваринницької продукції в Україні має певні особливості, оскільки частина її виробляється в сучасних високотехнологічних господарствах, в той час як інша частина - в дрібнотоварних господарствах населення. Так, виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах становить 2,6 млн. тонн або 22,5% від загальної кількості, відповідно реалізація на забій худоби та птиці - 2,0 млн. тонн або 57,9%, а яєць - 12,2 млрд. шт. або 62,4%», - повідомив  Ігор Швайка.

  Також Міністр поінформував, що держава приділяє особливу увагу модернізації підприємств та залученню інвестицій. Загальна сума капіталовкладень у тваринницьку галузь у інвестиціях, за оцінками експертів, складає 5,5 млрд. гривень.

  «Україна, крім забезпечення внутрішнього ринку, проводить роботу по розширенню експортного потенціалу. У 2013 році було реалізовано на експорт сільськогосподарської продукції на суму 17.4 млрд. гривень, у т. ч. продукції рослинництва – на 16,1 млрд. гривень і 1,3 млрд. гривень – продукції тваринництва», - сказав Міністр.

  Особливе місце на зовнішніх ринках України може знайти виробник органічної продукції. У деяких регіонах вже займаються сертифікованим органічним виробництвом відповідно до  стандартів ЄС. «У цьому контексті хотів би позитивно відзначити готовність ЕС сприяти Україні у просуванні продукції на європейські ринки», - зазначив Ігор Швайка.

  «Таким чином ринок виробництва тваринницької продукції України є різнобічним і багатовекторним з позитивними перспективами динамічного розвитку в умовах інвестування та створення сприятливого економічного клімату в Україні. Сподіваємося на тісну співпрацю в цьому плані всіх міжнародних державних і комерційних організацій, які пов'язані з ринком виробництва та переробки продукції тваринництва», - сказав на завершення Міністр аграрної політики Ігор Швайка.

  Після виступу Міністр запросив присутніх взяти участь у щорічній Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2014», яка відбудеться в Києві в червні.