• In English
 • Арсен Аваков: Слідство розслідує чотири групи вбивств на Майдані
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 17:14

  Слідство розслідує чотири групи вбивств на Майдані. Про це Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив на спільній прес-конференції, в якій взяли участь виконувач обов’язків Генпрокурора України Олег Махніцький та Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

  За словами Арсена Авакова, слідство, яке працює під процесуальним керівництвом  Генеральної прокуратури, умовно поділило факти вбивств у центрі Києва на чотири групи.

  Перша частинаце вбивства внаслідок пострілів снайперів, друга – результати прямої стрільби з автоматичної та напівавтоматичної зброї, швидше за все – з боку представників правоохоронних органів. До ще однієї групи злочинів слідчі віднесли факти загибелі людей від дій так званих «тітушок». Четвертою частиною розслідуваних злочинів є факти загибелі правоохоронців.

  Окремим фрагментом, що його вивчають слідчі, є використання у подіях на вулиці Інститутській працівників спецроти «Беркут». На схемах, які презентував Арсен Аваков, чітко видно, що ствол автомата одного з бійців нахилений нижче горизонтальної лінії. Це дає змогу припустити, що боєць, який знаходився на розі «Жовтневого палацу», стріляв у бік вул. Інститутської, в район барикади під пішохідним мостом.

  Вже встановлені всі учасники цієї акції, наразі з’ясовується ступінь участі кожного з них. Керівника цього підрозділу затримано. Зараз ведуться необхідні експертизи: балістична, експертне дослідження зброї та інші.

  «Ми говоримо про перший етап, адже слідство триває. Тому ми сьогодні говоримо про ті фрагменти, по яких прийняте рішення, що їх можна сьогодні розкрити», – зазначив Арсен Аваков.