• In English
  • Держсільгоспінспекція виявила 9 лабораторій, які здійснювали дослідження якості зерна без акредитації
    опубліковано 03 квітня 2014 року о 12:00

    Державна інспекція сільського господарства України провела роботу з виявлення недобросовісних закладів, що здійснюють лабораторні дослідження з визначення показників безпеки та вмісту генетично модифікованих організмів і видають документи, які можуть містити недостовірну чи сумнівну інформацію.

    Зокрема, фахівці Держсільгоспінспекції провели аналіз усіх закладів метрології, інформація з досліджень яких використовується у видачі сертифікатів якості зерна та продуктів його переробки. З’ясувалося, що ряд лабораторій не мають акредитації Національного агентства з акредитації України, а це: Державний заклад «Київська обласна санітарно-епідеміологічна станція, ДП «Львівстандартметрологія», Одеська прикордонна державна контрольно-токсикологічна лабораторія, Львівський обласний державний проектно-технологічний центр родючості ґрунтів і якості продукції, Львівський медичний університет ім. Галицького, ПП «Проконтрол», Науково-дослідний центр біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК Дніпропетровського державного аграрного університету, Державна установа «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та токсикологічна лабораторія санітарно-гігієнічного відділу Чернігівської обласної санітарно-епідеміологічної станції.

    Держсільгоспінспекції звертається до виробників ретельніше ставитися до інформації з якості та безпечності своєї продукції та додатково перевіряти документи установ, які пропонують свої послуги на вітчизняному ринку лабораторних досліджень.