• In English
 • Заява Державної прикордонної служби щодо можливих незаконних акцій на державному кордоні
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 11:34

  За наявною у Державній прикордонній службі України інформацією, 4-5 квітня в Новоазовському районі Донецької області заплановані масові акції протесту, спрямовані на подальшу дестабілізацію ситуацію в регіоні шляхом штучного створення перепон у русі через державний кордон України.

  У зв’язку з цим Держприкордонслужба звертається до учасників та організаторів даних заходів з проханням утриматися від участі у незаконних акціях та нагадуванням, що, відповідно до ст. 341 Кримінального кодексу України, дії щодо перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ та організацій караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням чи позбавленням волі терміном на 3 роки, а вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу з метою перешкоджання виконання ним службових обов’язків, відповідно до ст. 343 ККУ, карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до 3 місяців.

  Державна прикордонна служба України закликає усіх бути свідомими громадянами своєї держави, не допустити порушення чинного законодавства та не перешкоджати прикордонникам у несенні служби і не створювати додаткових перешкод у перетині кордону громадянам, транспортним засобам та вантажам.

  У разі організації незаконних заходів на державному кордоні України Державна прикордонна служба спільно з представниками правоохоронних органів змушена буде застосувати вичерпних заходів щодо локалізації акцій та забезпечення нормального функціонування пунктів пропуску та інших підрозділів.

  Тому ще раз наголошуємо на недопустимості протиправних дій на державному кордоні та закликаємо усіх громадян утриматися від необдуманих вчинків та протиправних дій.